לאחר שבדאע"ש טענו כי לכדו "סוכן מוסד", מפרסם הערב (שלישי) ארגון הטרור סרטון שבו נראה נער יורה למוות בצעיר פלסטיני ממזרח ירושלים, שהודה לטענת דאע"ש כי ריגל למען ישראל. מדובר בסעיד איסמעיל מוסלם, בן 19 מבית חנינא, שהודאתו פורסמה בסרטון שהופץ לפני כחודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת הסרטון מוצג דרכונו הישראלי של מוסלם, שבו נרשם שהוא מירושלים. מוסלם מספר למצלמה כי שכנו היהודי גייס אותו לעבוד עבור המודיעין הישראלי ושבני משפחתו עודדו אותו לעשות כן. הוא עבר אימונים במחנה ענתות, לדבריו, ואחר כך יצא דרך טורקיה לסוריה.

בהמשך, מציג אחד מהמוציאים להורג, דובר צרפתית, את הילד שיורה בשבוי: "יהודים, אללה נתן לנו במתנה את היכולת להרוג את המאמינים שלכם במעוזכם בצרפת, ואילו כאן במדינה האסלאמית- הנה גורי האריות של הח'ליפות - הם מוציאים להורג את מי שנשלח על ידי המוסד הטיפשי כדי לרגל אחרי המוג׳הדין והמוסלמים".

ה"השראה" למעשה הרצח
מתוך סרטון ההוצאה להורג | צילום:

מיד אחרי ההוצאה להורג נשמעים דבריו של מייסד המדינה האסלאמית אבו מוסעב א-זרקאווי, שחוסל בעירק ב-2006. זה קטע מהסרטון היחיד שפרסם בעבר ובו נאמר: "אנחנו נלחמים בעירק ועינינו נשואות לעבר ירושלים, שלא תוחזר, אלא בעזרת קוראן שנותן לנו הנחיה וחרב שנותנת תמיכה".

בני משפחתו של מוסלם מכחישים שהיה לו כל קשר לביון הישראלי. לדבריהם הוא חש שאנשי דאע"ש חושדים בו והתכוון לחזור ארצה, אלא שנעצר בטרם יצא לדרכו. אביו הסביר עם פרסום הסרטון הראשון לפני חודש כי בנו הוא לא יותר מתרמילאי. "הוא נסע לאזור לטקייה לטייל", סיפר. "הוא אמר לי שהוא היה במספר מוקדים בסוריה ושהוא רצה לצאת מסוריה, אבל אז מישהו הציע להסיע אותו כדי שיוכל לחזור הביתה. הוא ניסה לחזור ודאע"ש תפסו אותו".

בהכנת הידיעה השתתף גלעד גמליאלי