אלפים קוראים להפלת השלטון. בחריין (צילום: AP)
אלפים קוראים להפלת השלטון. בחריין | צילום: AP

גל ההפגנות בעולם הערבי ממשיך, ובמוקדי המהומות המרכזיים - בחריין, לוב ותימן. המנהיגים וכוחות הביטחון דרוכים לקראת המוני האזרחים הצפויים לגדוש את הרחובות עם סיום תפילות יום השישי.

בתימן עלה לשלושה מספר ההרוגים בעימותים האלימים בין המפגינים לבין כוחות המשטרה. כ-20 בני אדם נוספים נפצעו בהתכתשויות.

בבחריין מתקיימות הלוויותיהם של ארבעת הקורבנות בהשתתפות אלפי בני אדם שקוראים להפלת המשטר.

על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות, צבא בחריין פועל נגד המפגינים באלימות, והצהיר שינקוט בכל הכלים הנחוצים כדי להבטיח את ביטחון המדינה. גורמים בצבא הורו לתושבים להתרחק מהרחובות המרכזיים במנאמה, בירת בחריין. "כוחות הביטחון ינקטו בכל עמדה, קשוחה כל שתהיה, כדי להגן על הסדר והביטחון", אמר שר הפנים של בחריין.

יום הזעם בלוב

אתמול נהרגו 14 מפגינים בלוב במסגרת "יום הזעם" שהכריזו התושבים נגד שליט לוב מועמר קדאפי, כך דיווחה סוכנות הידיעות AP. בניסיון להרגיע את הרוחות, שחרר מנהיג לוב קדאפי יותר ממאה אסירים פוליטים ותומכיו יצאו לרחובות הבירה טריפולי

כלי תקשורת בלוב דיווחו על אלפים שיצאו לרחובות במסגרת "יום הזעם" שהוכרז במדינה בהשראת המהפכות בתוניסיה ובמצרים. העימותים החלו במהלך מפגש של כוחות הביטחון עם מתנגדיו של קדאפי בטריפולי, שהסתיימו במותם של 14 מפגינים על פי הדיווחים.

מתנגדי המשטר בלוב דורשים את התפטרותו של קדאפי, ששולט במדינה ב-40 השנים האחרונות. בנוסף הם קוראים להרחיב את זכויות האזרחים במדינה, שסובלת מאבטלה גבוהה במיוחד בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק