בוקר ההצבעה בבחירות בארה"ב מלווה גם בחששות כבדים מפני שיבושים ותקלות העשויים לצוץ במהלך היום. דוחות מיוחדים המתפרסמים היום בשני מטות המועמדים, מצביעים על חשש מפני תורים ארוכים בכניסה לקלפיות, שבחלקם ההמתנה להצבעה עשויה להיות יותר מארבע שעות. חשש אחר הוא מפני תקלות העשויות להופיע במחשבים, באמצעותם מצביעים רוב הבוחרים בקלפיות. זאת, בשל העומס והשימוש הרב בהם.

על פי התחזיות, צפויים לעלות אחוזי ההצבעה ב-10% לעומת שנת 2004, לפי חלק מההערכות 130 מיליון אזרחים יגיעו היום לקלפיות. בכירים רבים במטות ההצבעה סבורים כי מרכזי ההצבעה כלל אינם מאורגנים וערוכים להתמודד עם מערכת הבחירות הנוכחית, וכבר מדברים על שינוי אופן ההצבעה גם בבחירות הבאות: "יש צורך להכשיר ולפתח את אמצעי ההצבעה שלא בטוח שיוכלו לעמוד בעומס הצפוי", אמרו אתמול בשני מטות הבחירות.

הקלפי הראשונה שייכת לאובמה: 15 מתוך 21 ההצבעות בעיירה דיקסוויל נוץ' במדינת ניו-המפשיר היו לטובת המועמד הדמוקרטי לנשיאות. בקלפי הזעירה היו 100% הצבעה, דבר לא מפתיע במיוחד לאור העובדה שבעיירה הקטנה חיים רק 21 אנשים.

אנשי העיירה בצפון-מזרח המדינה הצביעו לאחר חצות בשעון המקומי. זו הפעם הראשונה מאז 68', שהתושבים שם בוחרים במועמד דמוקרטי לנשיאות. לטובת היריב הרפובליקני ג'ון מקיין נרשמו בדיסקוויל-נוץ' 6 קולות בלבד.

"אני לא יכול להגיד שהופתעתי", אמר טאנר נלסון טילוטסון, תומך אובמה ששמו נשלף בהגרלה על המצביע הראשון בעיירה.

שעה שתושבי ניו המפשיר מצביעים בזה אחר זה, הקלפיות בשאר היבשת ייפתחו בעוד כשש שעות. התוצאות הסופיות יגיעו אלינו לפנות בוקר ביום רביעי, שעון ישראל.

לפי הסקר היומי של סוכנות הידיעות רויטרס וחברת זוגבי, הסקר האחרון לאחר שלושה שבועות אינטנסיביים, אובמה מוביל על מקיין בחמש עד שמונה מדינות "מתנדנדות". אובמה, שאמש התבשר על מות סבתו בהוואי, הגדיל את הפער רגע לפני סיום המירוץ, ל-11% מעל מקיין. בסקר הקודם שנערך, עמד הפער על 7% בלבד. לפי סקר אחר, של רשת CNN, הפער נשמר ברמת ה-7%.