התקיפה שאירעה בלילה בין חמישי לשישי בבסיס חיל האוויר באספהאן, ויוחסה לישראל, עלתה לכותרות בתקשורת הבין-לאומית. "ישראל פגעה באיראן, אך היקף ההתקפה נראה מוגבל", נכתב בכותרת בדיווחים השוטפים של הניו יורק פוסט. גם בוול סטריט ג'ורנל טענו כי התקיפה הייתה מוגבלת וכתבו כי "ישראל פגעה באיראן באופן מצומצם בגלל חשש מהסלמה".

"נראה שהתקיפה הייתה מוגבלת בשל הצורך להימנע ממחזור הסלמה נוסף שעלול לדחוף את המדינות קרוב יותר למלחמה", הוסיפו בוול סטריט ג'ורנל. ברשת פוקס ניוז האמריקני תיארו את התקיפה הישראלית "נקמה" על התקיפה האיראנית בשבת האחרונה, והדגישו גם הם כי מדובר ב"תקיפה מוגבלת".

בגרדיאן הבריטי נכתב כי "ישראל ביצעה תקיפות אוויריות נגד איראן אך טהראן מפחיתה מעוצמת התקיפה. גם ברשת CBS התייחסו לניסיון של המשטר האיראני למזער את האירוע וכתבו "ישראל פגעה באיראן באמצעות טיל, אך האיראנים ממעיטים בכוח הנקמה של נתניהו".

סיקור התקיפה הישראלית בעולם (צילום: וול סטריט ג'ורנל)
סיקור התקיפה הישראלית בעולם | צילום: וול סטריט ג'ורנל

ברשת ABC, שהציגה דיווחים שוטפים נוכח התקיפה באיראן, צוטטו בכירים אמריקנים שייחסו את התקיפה באספהאן לישראל: "ישראל פתחה במתקפת נקמה נגד איראן", נכתב. בסוכנות הידיעות AP אמנם לא ייחסו את התקיפה לישראל באופן ישיר, אך הזכירו את התקיפה האיראנית על ישראל בשבוע שעבר וציינו כי "התקיפה הפעילה את ההגנה האווירית האיראנית והגיעה ימים ספורים לאחר מתקפת המל"טים והטילים חסרת התקדים של טהראן על ישראל".

הבסיס שהותקף באספהאן
הבסיס שהותקף באספהאן (ארכיון)

לפי הדיווחים באיראן, התקיפה שמיוחסת לישראל כוונה נגד בסיס חיל האוויר באספהאן, ממנו שוגרו הכטב"מים במהלך המתקפה לעבר ישראל בשבת האחרונה. לפי שעה לא ברור לאיזה נזק, אם בכלל, גרמה התקיפה בבסיס האיראני, השקול בחשיבותו לבסיס חיל האוויר בנבטים. גורם איראני הדגיש כי התקיפה בוצעה באמצעות כטב"מים שהופעלו מתוך שטח המדינה. 

טהראן לא אישרה את הטענות על כך שהתקיפה בוצעה בידי ישראל ואף ניסתה למזער את האירוע. בכיר באיראן ניסה להוריד את גובה הלהבות ולסיים את חילופי המהלומות בין הצדדים: "אנחנו לא יודעים מי עומד מאחורי התקיפה, אין צפי לתגובה בטווח המיידי". עם זאת, בישראל יישארו בדריכות בשל האפשרות שאולי מדובר בהטעיה. בנוסף, גורם מודיעיני אמר ל-CNN כי איראן לא צפויה להגיב לתקיפה.