מאבטחים באוניברסיטת קולומביה בניו יורק מנעו אמש (שני) מפרופסור שי דוידאי להיכנס לקמפוס שבו הוא עובד. המרצה עמד בכניסה למקום וצעק על סמנכ"ל האוניברסיטה קאס האלווי: "השביתו לי את הכרטיס. לא ייתכן שתומכי חמאס ייכנסו לקמפוס - ואני לא. אנחנו רק רוצים להיות יהודים בפומבי".

המרצה צעק לעבר המפגינים הפרו-ישראלים שעמדו לצידו: "שאלתי את האלווי אם חמאס זה ארגון טרור, הוא לא היה מסוגל להגיד את זה. יש לי הזכות האזרחית בתור יהודי להיות בקמפוס, וגם יש לי הזכות להיכנס בתור פרופ', עובד האוניברסיטה. ביטול הכרטיס שלי הוא בסיס לתביעה". ברקע צעקו המפגינים לעבר המאבטחים שחסמו לו את הגישה: "תנו לשי להיכנס".

אחרי שהסתיים האירוע, ולאחר שלא אושרה כניסתו למתחמי האוניברסיטה, פרופ' דוידאי פנה ב-X לסמנכ"ל שמנע את כניסתו: "אני עדיין מנסה להבין איך יכולת לעמוד רק לעמוד שם, להסתכל לי בעיניים, ולא לתת לי להיכנס לקמפוס? איך יכולת שלא להניד עפעף כשנכנעת לאספסוף הפרו-חמאס אך סירבת להשמיע קול עבור הסטודנטים, הצוות והסגל היהודי והישראלי בקולומביה".

"בדיוק עשית את העבודה שלך כשמנעת פרופסור יהודי גישה לקמפוס (אגב, כל מה שרציתי לעשות זה לקרוא את שמות 133 החטופים, תודה ששאלת). רק עשית את העבודה שלך כשצידדתם באלה שתומכים בחמאס. הבנתי, אתה מודאג לגבי האופן שבו הקיצוניים תומכי חמאס (והכת שטופת המוח שהם גייסו) יגיבו אם תנסו לפזר אותם - אבל ככה בדיוק פועל הטרור. זו אידיאולוגיה שמאלצת אותך לפעול בדרכים מסוימות באמצעות איומים מפורשים ומרומזים".

עוד כתב המרצה היהודי: "זה אותו דבר בקולומביה. בשלב זה, ההמון התומך בחמאס בקולומביה שבר כל כלל אפשרי של האוניברסיטה. פחד אינו תירוץ לבחירה באספסוף התומך בחמאס ובקריאות האלימות שלהם על פני הפרופסור היהודי המאמין בדו-קיום".

"היו מיליוני גרמנים כמוך בשנות ה-30. גרמנים טובים, גרמנים מצטיינים, שרק עשו את עבודתם. מי לדעתך ניהל את האוניברסיטאות של ברלין ומינכן והיידלברג ופרנקפורט בשנות ה-30? מי עזר לנוער שתמך בהיטלר לבדוק ספרים של סופרים יהודים שיישרפו מחוץ לקמפוס? מנהלים. בדיוק כמוך".

אתמול התקיימו הפגנות אנטישמיות באוניברסיטאות שונות בארה"ב, וגם באוניברסיטת קולומביה. הרב אלי בוכלר מהאוניברסיטה המליץ ​​לסטודנטים היהודים לשוב לבתיהם עד שיהיה בטוח עבורם לחזור לקמפוס. "אירועי הימים האחרונים באוניברסיטה הם נוראים וטרגיים", כתב. "הנהלת האוניברסיטה ומשטרת ניו יורק לא יכולות להבטיח את שלומכם בקמפוס כסטודנטים יהודים מול האנטישמיות והאנרכיה הקיצונית".