זה כנראה אחד המקרים המוזרים ששמענו עליהם. אישה בשם גבריאלה ריקו חימנז, שטענה שהיא דוגמנית-על ממקסיקו, נעלמה לאחר שיצאה בטענות קשות על כמה אנשים בעלי עוצמה במדינת המוצא שלה. המקרה התרחש בשנת 2009, אז היא הייתה בת 21, לאחר שחוותה "התמוטטות עצבים". המקרה שלה פורסם בימים אלה בפודקאסט בשם Mexico Unexplained ובו מועלות תיאוריות שונות לגבי מה שעלה בגורלה של האישה המסתורית.

התקרית התרחשה מחוץ לבית מלון יוקרתי בעיר מונטריי, נואבו לאון. חימנז יצאה מבוהלת משטחי המלון והחלה להטיח האשמות חסרות תקדים נגד משפחת המלוכה, תאגיד הבידור "דיסני" ואיש העסקים קרלוס סלים – אחד האנשים הידועים והעשירים ביותר במקסיקו. בת ה-21 משכה אליה לא מעט קהל, שהתקבץ סביבה ואף צילם אותה. חימנז האשימה אותם כי הם גרים בבסיס תת-קרקעי, חוטפים ילדים ואוכלים בשר אדם. היא נעצרה במהירות על ידי המשטרה המקומית ומאז, נעלמה באורח מסתורי.

"רציתי את החופש שלי", היא אמרה בסרטון, "מונטריי שחררה אותי אבל זה עלה לי ביוקר. הייתי במקסיקו סיטי שנה וארבעה חודשים, והכל התחיל ב-2001. אני בקושי זוכרת חלק מהדברים". בהמשך, היא טענה שהיא מוחזקת במקסיקו בניגוד לרצונה והתחננה "לצאת לחופשי".

חימנז אז העלתה טענות על רצח וקניבליזם של אנשים ידועים במקסיקו: "הם היו צעירים וחזקים, והם הרגו אותם", היא צעקה, "דפקתי על דלתות – כל מה שרציתי זה את החופש שלי. אני רוצה את החופש שלי". לאחר מכן, היא הוסיפה כי "קרלוס סלים ידע הכל".

כשהשוטרים התקרבו אליה היא ביקשה מהם לעזוב אותה בשקט: "כבר הייתי במשטרה והם אמרו שהם לא יודעים כלום". חימנז אז הצביעה על אחד השוטרים והאשימה אותו כי הוא "רצח את חואן קמילו מוריניו טראזו" – פוליטיקאי מקסיקני שנהרג בהתרסקות מטוס ב-2008, כמה חודשים לפני ההתפרצות הביזארית שלה. כששוטר אחר ניסה לעצור אותה היא השתוללה במחאה: "אתה לא הולך לקחת אותי עד שזה יתברר. תן לי ללכת". מאז אותה תקרית האישה לא נראתה שוב.

"אני זוכר את פניה, הן היו מלאות בפחד"

בכלי התקשורת המקומיים נאמר כי בעקבות מעצרה, חימנז נשלחה למרכז פסיכיאטרי בבואנוס איירס, ארגנטינה, שם היא תישאר ללא הגבלת זמן עד שתקבל עזרה ויהיה אפשרי לטפל בה. מאז, לא ניתן עדכון לגבי מצבה.

ההתפרצות של חימנז והיעלמותה עוררו לא מעט עניין ציבורי במקסיקו, בעיקר בגלל האזכור שלה לאיש העסקים קרלוס סלים – ששוויו מוערך ביותר מ-100 מיליארד דולר. אביו של סלים, ג'וליאן סלים חדד, נחשב בתחילת המאה ה-20 לאחד האנשים המשפיעים ביותר במקסיקו. בעקבות התפוצצות הפרשה, עלו דיווחים על כך שחימנז וסלים היו בקשר לפני ההתפרצות, אך זה מעולם לא הוכח באופן ודאי. איש העסקים המקסיקני מעולם לא התייחס בפומבי לתקרית.

חימנז נעלמה בעקבות התקרית ולאורך השנים, עלו כל מיני עדויות מפי אנשים שטענו שפגשו אותה אחרי ההתפרצות במלון במונטריי. אחד מהם – שהזדהה כסטודנט למשפטים – סיפר שראה אותה ואף פנה אליה, לפני שאנשים בחליפות גררו אותה משם.

View this post on Instagram

A post shared by Carlos Slim Helú (@carlosslimhelu_official)

"הייתי במקום שאליו היא נשלחה", הוא אמר, אך לא חשף את המיקום המדויק. "אני זוכר את פניה, הן היו מלאות בפחד. שאלתי אותה כמה שאלות, אם היא יודעת מי היא ואיפה היא גרה. היא אמרה שכולנו מתים, הייתי בהלם. אחרי 20 דקות הגיעו כמה אנשים לבושים בחליפות יוקרה ופשוט סילקו אותי משם. שאלתי אותם למה הם עושים את זה ואחד מהם אמר לי שהיא פשוט 'ילדה עם הפרעה נפשית'. כששאלתי לאן הם לוקחים אותה הם אמרו שזה 'לא ענייני'". כל זכר לחימנז, מלבד אותו סרטון, לא קיים.