ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ס הכריז היום (שלישי) שארצו מכירה במדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים. לדבריו, ספרד לא תכיר בשינויים מגבולות 67' אלא אם יוסכם על כך בין ישראל והפלסטינים. להכרה במדינה פלסטינית הצטרפו היום גם אירלנד ונורווגיה. שר החוץ ישראל כ"ץ: "סנצ'ס שותף להסתה לרצח העם היהודי".

ההכרה במדינה פלסטינית היא למעשה סמלית, וכמעט שאין לה משמעות אופרטיבית. 

המדינות שהכירו במדינה פלסטינית - והסיקור בעולם 

מה המשמעות של הכרה במדינה פלסטינית | "אחד ביום" 

אתמול שיגר שר החוץ כ"ץ איגרת דיפלומטית לקונסוליה הספרדית בירושלים האוסרת הענקת שירותים קונסולריים לתושבי הרשות הפלסטינית. היום כתב בחשבון ה-X שלו: "ח'אמנאי, סינוואר וסגנית ראש ממשלת ספרד יולנדה דיאז קוראים לחיסול מדינת ישראל ולהקמת מדינת טרור פלסטינית איסלאמית מהנהר ועד הים. סנצ'ס, כשאתה לא מפטר את הסגנית שלך ומכריז על הכרה במדינה פלסטינית - אתה שותף להסתה לרצח העם היהודי ולפשעי מלחמה".

באגרת ששוגרה אתמול ממשרד החוץ לשגרירות ספרד בישראל, נכתב בין היתר: "בהמשך להחלטת ממשלת ספרד להכיר ב'מדינת פלסטין', ובהמשך להסתה ולהתבטאויות האנטישמיות מלאות השנאה של בכירים בממשלת ספרד, בראשם סגנית ראש הממשלה יולנדה דיאז, נבקש ליידע את השגרירות כי הקונסוליה הכללית של ספרד בירושלים מורשית להעניק שירותים קונסולריים לתושבי המחוז הקונסולרי של ירושלים בלבד, ואיננה מורשית להעניק שירותים או לבצע פעילות קונסולרית למול תושבי הרשות הפלסטינית".

עוד מודגש באגרת כי ההוראה תיכנס לתוקפה מ-1 ביוני וכי אם ההנחיות הללו לא ייענו - משרד החוץ ינקוט צעדים נוספים.