גורם אמריקני בכיר אמר היום (שישי) לרשת ABC כי ישראל תקפה את מערך ההגנה של מתקן הגרעין בנתנז - בתקיפה הלילה באיראן. " "הישראלים כיוונו למכ"ם הגנה אווירית ליד אספהאן, אך עוד לא העריכו את הנזק שנגרם", אמר הגורם. 

עוד סיפר האמריקני כי התקיפה בוצעה באמצעות ירי של שלושה טילים ממטוסי קרב - שכוונו למערך ההגנה של המתקן הרגיש. לדבריו, התקיפה נועדה "להעביר מסר לאיראן שלישראל יש את היכולות הללו, אך לא ניסתה להסלים את המצב". 

במקביל, לפי דיווח באל-ערבייה, שרידי הטילים שנמצאו מוקדם יותר היום בעיראק הם טילי ההגנה האווירית של איראן - ולא טילים ישראליים. שר החוץ האיראני: "בתקיפה הישראלית לא נגרם שום נזק ואף אדם לא נפגע. זו תבוסה של המשטר הציוני שמנסה להציג זאת כניצחון".

בנימין נתניהו, איברהים ראיסי (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, רויטרס)
באיראן טוענים: "לא נגרם שום נזק בתקיפה, תבוסה ישראלית" | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, רויטרס

הדיווח הלילה על התקיפה הגיע סביב השעה 04:00 לפנות בוקר, לפיו הותקף בסיס חיל האוויר באספהאןלפי הדיווחים, שמגיעים עד עתה מהתקשורת הזרה, ישראל תקפה באמצעות טילים ששוגרו מחוץ לשטח האווירי של איראן, וכטב"מים ששוגרו מתוך שטח המדינה. 3 גורמים באיראן אישרו לניו יורק טיימס שנגרם נזק לבסיס.  לאחר האירוע, המרחב האווירי בטהראן נסגר זמנית ונפתח. במהלך הלילה, דווח גם על תקיפות שבוצעו בסוריה ובעיראק.

מוקדם יותר היום, גורם מודיעיני אמר לרשת CNN כי איראן לא צפויה להגיב לתקיפה בבסיס חיל האוויר באספהאן. במקביל, מספר מדינות בעולם הגיבו לתקיפה, ורובן הזהירו מהסלמה אזורית וקראו לצדדים להימנע מהמשך חילופי המהלומות.

מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן התייחס לתקיפה הלילה, ואמר כי "ארצות הברית לא הייתה מעורבת בשום פעולה התקפית". הוא סירב להגיד אם ארה"ב עודכנה מראש על התקיפה. על המלחמה בעזה אמר: "היינו ברורים, לא נתמוך במבצע גדול ברפיח. אנחנו מאמינים שלמבצע כזה יהיו השלכות נוראיות".