חמאס תכנן להקים בסיס סודי בטורקיה, וממנו לשלח פעילים לבצע פעולות טרור במדינות באזור - כך דווח היום (שלישי) בעיתון ה"טיימס" הבריטי. לפי הדיווח, ישראל הציגה לעיתון מסמכים שנתפסו בעזה, ומעידים על המאמצים של הארגון לפגוע בישראלים גם מעבר לים.

"אין ברירה אלא להתאמץ ולהקים מרכזיים צבאיים, שיהוו בסיס למבצעים מיוחדים, ויחזקו את ההתנגדות הצבאית. לכן, אנו מציעים להקים זרוע ביטחונית בחו"ל שתהיה מסוגלת לבצע פעילות מודיעינית וצבאית", נכתב במסמך שהתגלה על ידי כוחות צה"ל בביתו של בכיר בחמאס בעזה.

המסמך שנתפס חושף את התוכנית של ארגון הטרור להקמת הבסיס - וגם מפרט מי היעדים שעל הכוונת: קצינים ומפקדים של המוסד ו"ישראלים משפיעים". בנוסף, צוין הצורך לפגוע בכלי שיט של חיל הים הישראלי ובחטיפת ישראלים. עם זאת, בעיתון ציינו כי לא ברור אם החמאס הקים לבסוף את הבסיס, או שהתוכנית נשארה רק כרעיון על הנייר. 

ארדואן נגד נתניהו: "הגיע לרמות שהיו גורמות להיטלר לקנא"

נשיא טורקיה ארדואן תקף השבוע פעם נוספת את ראש הממשלה בנימין נתניהו ומדינת ישראל, תוך המשך הבעת תמיכה בארגון הטרור חמאס. הנשיא הטורקי אמר כי "נתניהו הגיע לרמות שהיו גורמות להיטלר לקנא בו".

"נתניהו הגיע לרמות שהיו גורמות להיטלר לקנא עם השיטות לרצח עם שהוא הציג", השתלח ארדואן. "חמאס הסכים להפסקת אש אבל ישראל לא, מכיוון שהיא רוצה לכבוש את כל עזה כדי להמשיך במעשי הטבח שלה", כך הוא צוטט בסוכנות הידיעות הטורקית "אנדולו".

ארדואן ביקר בחריפות את המהלך של ישראל לפנות את האוכלוסייה האזרחית מרפיח כדי לפעול שם צבאית. "מי נושא באחריות להרג השיטתי, ההמוני והמתועב בעזה לאחר 7 באוקטובר? כיצד עלינו לתאר את ישראל, שמעבירה אנשים לאזורים מסוימים - רק כדי להפציץ אותם שם?".

מאז תחילת המלחמה תוקף ארדואן בחריפות את ישראל והעומד בראשה, ומרבה לערוך השוואות לגרמניה הנאצית. לעומת זאת, ארדואן מסרב בתוקף לכנות את חמאס כארגון טרור, ממשיך להביע בו תמיכה ונפגש בפומבי עם בכירי הנהגת הארגון, לרבות אסמעיל הניה, ח'אלד משעל ואחרים.