ממשלת פרו מעוררת מחלוקת לאומית ובינלאומית, לאחר שמשרד הבריאות במדינה הודיע כי יסווג מעתה והלאה אנשים על הקשת הטרנסית בתור "חולי נפש". הממשלה הסבירה כי ההחלטה נועדה לאפשר לאנשים על הקשת הטרנסית טיפול פסיכולוגי בחינם, אך מאות אנשי מקצוע וארגוני זכויות אדם קוראים לה לבטל את ההחלטה.

הצעד גרר לא מעט ביקורת, שכן חברי וחברות הקהילה הגאה מתמודדים עם אפליה ואלימות במדינה. אחת מחברות האופוזיציה, סוסל פארדס, אמרה כי הדבר עלול "לחזק סטיגמות כלפי טרנסג'נדרים" ודרשה לבטל את ההחלטה. גם הארגון הפמיניסטי הגאה "יותר שוויון בפרו" יצא נגד ההחלטה והחתים 414 אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש ו-176 ארגוני זכויות אדם הקוראים למשרד הבריאות לחזור בו מההחלטה. 

החלטת משרד הבריאות מתרחשת מספר ימים לפני יום המאבק הבינלאומי נגד להט"בופוביה, אותו מציינים ברחבי העולם ב-17 במאי - היום שבו הוסרה הומוסקסואליות מרשימת ההפרעות הנפשיות על ידי ארגון הבריאות העולמי בשנת 1990. דובר מצעד הגאווה של לימה, עיר הבירה של פרו, אמר לכלי התקשורת המקומי "אל קומרסיו" כי המדיניות של הממשלה "משאירה דלת פתוחה לטיפולי המרה או לשימוש בהורמונים כדי 'לתקן הומוסקסואליות', צעדים הנחשבים לעינויים על פי החוק הבינלאומי". 

למרות הביקורת וטענות פעילי הלהט"ב, הממשלה מסרבת לחזור בה מהחלטתה. בכירים במשרד הבריאות בפרו אמרו כי הם לא רואים במגוון זהויות מגדריות כמחלה, וכי מטרתם הייתה "להבטיח כיסוי מלא בנושא בריאות הנפש". "משרד הבריאות מאשר באופן חד משמעי את כיבוד כבודו של אדם וחופש הרצון שלו במסגרת זכויות האדם שלו", נכתב בהודעה רשמית מטעם משרד הבריאות.