שור זועם שיצא מכלל שליטה הסתער על קהל הצופים לאחר שזינק מעל גדר הזירה ב-Sisters Rodeo ה-84 באורגון. מדובר באירוע פופולרי שמושך אליו רבים מהקאובויז המובילים במדינה ואלפי צופים נוספים. אולם, השנה הוא כמעט נגמר באסון אחרי שאחד השוורים ניגח אישה שלבשה חולצה אדומה והעיף אותה באוויר.

תיעוד האירוע, שהתרחש ביום שבת, עלה מאז לרשתות החברתיות והפך לוויראלי. הסרטון מציג את השור הנמלט - שמוכר בכינוי "Party Bus" - רץ מאחורי הקלעים, פוגע באישה עם החולצה האדומה ומעיף אותה באוויר כך שהיא נחתה על ראשה. לאחר מכן, החיה סובבה אותה פעם שנייה עם קרניה, לפני שהיא נפלה על הקרקע מתחת לרגליו. התיעוד נגמר בזה שהשור נמלט אל אזור מגרש החניה ובדרכו מנגח גם שולחן.

 

View this post on Instagram

A post shared by Mortgage Dudes (@mortgagedudes)

גורמים המעורים בפרטי המקרה סיפרו שהניסיון הנואש של השור לחופש היה קצר מועד והוא נתפס במהירות על ידי צוות הרודיאו, שהחזיר אותו למכלאות. שלושה בני אדם נפצעו בתקרית ושניים מהם הועברו לבית חולים מקומי, כך נמסר בהודעת מעמותת הרודיאו. כולם שוחררו לביתם למחרת. עוד נמסר כי השור לא יחזור לזירה בזמן הקרוב.

"ברור שאנחנו לא יכולים לשחזר את התרחיש הזה", אמרה לסלי לאנג, האחראית על השוורים ברודיאו.  "אנחנו ניקח אותו הביתה, נעשה איתו אימונים ונשתדל לא להכניס אותו שוב למצב כזה לעולם".

 חשוב לציין כי רודיאו, במהלכו אדם רוכב של גבו של שור או סוס פראי, זוכה לגינויים מארגונים למען בעלי חיים אשר מאשימים את מארגניו בהתעללות, חשמולם, צריבתם וקשירתם בכדי להפוך אותם לפראים.