שר החוץ הבריטי, דיוויד קמרון, הודיע כי בריטניה מטילה סנקציות על ארבעה מתנחלים ישראלים והתחייב "להטיל אחריות על אלו שחותרים תחת הסיכויים לשלום". הסנקציות כוללות הקפאת נכסים בבריטניה, מגבלות מסע ואיסור אשרות.

המתנחלים שעליהם יוטלו הסנקציות: משה שרביט – שלטענת הבריטים תקף רועים פלסטינים ואת משפחותיהם בעמק הירדן; ינון לוי – מנהיג מאחז "חוות מיתרים", שלטענת משרד החוץ הבריטי תושביו השתמשו באלימות גופנית נגד פלסטינים; צבי בר יוסף, בעלי "החווה של צבי", שהבריטים טוענים כי הוא השתמש באיומים ובאלימות כלפי תושבים פלסטינים; ואלי פדרמן שהיה לטענתם מעורב במספר רב של תקריות נגד רועי צאן פלסטינים ב דרום הר חברון. ינון לוי הוא היחיד מבין הארבעה שמופיע גם ברשימת המתנחלים שעליהם הטילה ארה"ב סנקציות.

שר החוץ הבריטי לורד דיוויד קמרון אמר: "הסנקציות שמוטלות היום מטילות מגבלות על המעורבים בכמה מהפרות זכויות האדם המזעזעות ביותר. עלינו להיות ברורים לגבי מה שמתרחש כאן. מתנחלים קיצוניים מאיימים על פלסטינים, לעיתים איומים בנשק, ומגרשים אותם בכוח מהאדמה ששייכת להם. זו התנהגות בלתי חוקית ובלתי מקובלת. על ישראל לפעול באופן משמעותי יותר כדי לעצור אלימות מתנחלים"