נשיא ארה"ב קילל את נשיא רוסיה פוטין ואמר שהוא "בן ז**ה משוגע", באירוע גיוס כספים שהתקיים אתמול (רביעי) בסן פרנסיסקו. בהמשך התייחס גם למותו של מנהיג האופוזיציה אלכסיי נבלני בכלא בשבוע שעבר. על השינויים הפוליטיים בעולם אמר ביידן: "יש לנו בני ז**ות משוגעים כמו פוטין ואחרים, ואנחנו תמיד צריכים להיות מודאגים מאפשרות של עימות גרעיני, (למרות) שהאיום הקיומי על האנושות הוא האקלים".

זו לא הפעם הראשונה שביידן נתפס מקלל: בינואר 2022 הוא נשאל על ידי כתב פוקס ניוז על מצב הכלכלה, והוא נתפס מסנן בפודיום של הבית הלבן - "בן ז**ה מטומטם".

את הדברים הקשים האחרונים על פוטין אמר ביידן בשיחה עם תורמים שנערכה אתמול (רביעי) בבית פרטי בסן פרנסיסקו, במסגרת מסע בן 3 ימים לגיוס כספים לקמפיין הבחירות שלו. באותו אירוע הוא התייחס גם לקודמו, דונלד טראמפ, לאחר שהשווה את הצרות המשפטיות שלו - הקנס שהוטל עליו של 350 מיליון דולר - לנבלני. טראמפ אז אמר כי הרשעתו היא סוג של "קומוניזם או פאשיזם".

טראמפ בנאום בקמפיין הבחירות שלו (צילום: רויטרס)
נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ | צילום: רויטרס

ביידן הגיב לדברים של טראמפ ואמר, מבלי להתייחס לשמו: "חלק מהדברים שהבחור הזה אמר, כשהוא משווה את עצמו לנבלני - שהמדינה שלנו הופכת לקומוניסטית, שהוא נרדף בדיוק כמו נבלני. אני לא יודע מאיפה לעזאזל זה הגיע".

בשבוע שעבר האשים נשיא ארה"ב את פוטין ואת "הבריונים שלו" במותו של נבלני: "אנחנו לא יודעים בדיוק מה קרה, אבל אין ספק שמותו היה תוצאה של משהו שפוטין והבריונים שלו עשו". הקרמלין הכחיש מעורבות במותו של נבלני ואמר כי הטענות של המערב שפוטין אחראי אינן מקובלות.