ביום ראשון הקרוב ייערך סבב הבחירות השני בעיר קריית גת כאשר שניים עלו לסיבוב - ראש העירייה המכהן אבירם דהרי ומולו מועמד חדש וצעיר בשם כפיר סויסה. סויסה, נחשב לבן טיפוחיו של שר התרבות והספורט, וכיהן לאחרונה גם כמנכ"ל המשרד. מבדיקת N12 מתברר שבמהלך הבחירות קיבל סויסה סכום של 100 אלף שקלים מהמיליארדר ואיש העסקים, ואחד מהבעלים הנוכחיים של מכבי תל אביב בכדורסל - דיוויד פדרמן.

אומנם הסכום שהועבר מוגדר כהלוואה - אך למעשה העברת הסכום מהווה תמיכה בקמפיין. בשיחה עם N12 טען פדרמן כי מבחינתו אין בעייתיות להעברת הסכום, על אף שסויסה כיהן כמנכ"ל משרד הספורט - ולמרות הקשר שלו לשר זוהר. 

_OBJ

"אני תומך בו, אני מכיר אותו טוב", אמר פדרמן. הוא הסביר כי יש לו קשר לעיר קריית גת, שכן היו לו עסקים שם בעבר. "בגיל 80 אני לא כל כך עושה חשבונות לדברים האלה. אם זה לא מוצא חן בעיני מישהו, שיעשה מה שהוא רוצה".

למכבי תל אביב בכדורסל יש אינטרס בהחלטות משרד התרבות והספורט, כמו למשל החלטות על החזר כספי בעקבות אובדן הכנסות מהמלחמה או מתווים להעסקת שחקנים זרים. תמיכה כלכלית במועמד שמקושר לשר הספורט עלולה לייצר ניגוד עניינים.

מטעמו של כפיר סויסה נמסר בתגובה:  "לכפיר סויסה ולדיוויד פדרמן יש קשר מיוחד וחברות ארוכת שנים עוד מהימים שכפיר ניהל את קבוצת הכדורסל בקריית גת. נוכח החברות ארוכת השנים, דיוויד העניק לכפיר הלוואה שעומדת בכל הכללים ודווחה כחוק למבקר המדינה".

"בנוגע למטה הבחירות, נמצאים בו בכל ערב עשרות רבות של תושבים ותושבות שרוצים שינוי ומהפך בעיר. המטה פתוח לרווחה וכל מי שרוצה יכול להיכנס אליו ולא משנה תוארו, עבודתו או שיוכו הפוליטי. כפיר זוכה לתמיכה גדולה מכלל האוכלוסיות בקריית גת, חילוניים ודתיים, צעירים ועולים בשונה מראש העיר היוצא שנותר לבדו ומנהל קמפיין שנאה ופילוג כנגד אוכלוסיות שלמות בעיר".

"אין בכוונת כפיר לחזור למשרד התרבות והספורט. הוא ממוקד כל כולו בקמפיין הבחירות ובריצה לראשות העיר, ולכן משקיע לילות כימים כדי להוציא את קריית גת לדרך חדשה בתרבות ובפנאי, בחינוך ובביטחון ובכלל תחומי החיים".