לאחר יממה, דאעש הצהיר על אחריות לפיגוע הקשה באיראן. בהודעה שפורסמה בחשבונות טלגרם המזוהים עם ארגון הטרור פורסמה קבלת אחריות למתקפה בעיר כרמאן, שם קבור קאסם סולימאני: בפיגוע נהרגו 84 בני אדם ונפצעו יותר מ-200. דאעש הודיע שהפיגוע בוצע בידי שני מחבלים מתאבדים, ובמועצת הביטחון פרסמו גינוי לפיגוע.

אתמול פורסמו באיראן האשמות כלפי ישראל, אך ארה"ב העריכה כי ישראל "לא מעורבת" בפיצוצים שהתרחשו אתמול בבית הקברות בעיר כרמאן, שם קבור קאסם סולימאני - מפקד כוח קודס לשעבר שחוסל ב-2020. 

פיצוץ באזור בית הקברות בעיר כרמאן
המונים בבית הקברות באיראן, שבו אירעו שני פיצוצים

בתיעוד מהמקום, ניתן לראות עשרות אנשים שנמלטים בבהלה - רגע אחרי הפיצוץ. באיראן אינטרנשיונל טענו כי המטענים "היו בצירים נפרדים המובילים לקבר של סולימאני" - והופעלו מרחוק בהפרש של דקות ספורות. לאחר האירוע, מושל המחוז אמר כי "מדובר בפיגוע טרור".

בתיעודים שפורסמו מהזירה, נראים המוני בני אדם שהגיעו לפקוד את קברו של סולימאני - לציון יום השנה הרביעי למותו. בתיעוד נוסף, נראים אמבולנסים מגיעים לזירה ומפנים נפגעים, כשברקע בהלה גדולה.

אנשים נמלטים רגע אחרי הפיצוץ באיראן
עשרות נמלטים רגע אחרי הפיצוץ באיראן

שעות בודדות קודם לכן, שר ההגנה האיראני, מוחמד רזא אשתיאני, שיגר מסר מאיים לארה"ב: "ההשלכות של חיסול אל-עארורי ירדפו אותם במזרח התיכון". זאת, לאחר חיסולו של מספר 2 בחמאס אמש, בדירה של חמאס ברובע דאחיה בביירות.