נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, התייחס אמש (שלישי) במפגש עם תורמים במסצ׳וסטס למלחמה בישראל, ולעדויות על אונס ואלימות מינית שביצע חמאס נגד נשים ישראליות ב-7 באוקטובר. "במהלך השבועות האחרונים, ניצולים ועדים של הפיגועים שיתפו את הדיווחים הנוראיים של אכזריות בלתי נתפסת", אמר.

פלסטינים חוגגים סביב טנק צה"ל שהותקף ב-7 באוקטובר (צילום: רויטרס)
מתקפת חמאס 7 באוקטובר | צילום: רויטרס

"היה לנו מידע בימים הראשונים לאחר 7 באוקטובר שחמאס ביצע אונס כדי להטיל אימה על נשים ונערות", הוסיף ביידן. "דיווחים על נשים שנאנסו, שוב ושוב - וגופותיהן הושחתו בעודן בחיים. גופות נשים שחוללו. מחבלים שגרמו כאב וסבל לנשים וילדות - ואז רצחו אותן. זה מזעזע".

ביידן המשיך לתאר את הזוועות, וקרא: "העולם לא יכול רק להסיט את מבטו ממה שקורה. זה על כולנו - ממשלה, ארגונים בין-לאומיים וחברה אזרחית - לעשות ככל הניתן כדי לגנות את האלימות המינית של מחבלי חמאס. יש להחזיר את הנשים הללו וכל מי שעדיין מוחזק בידי חמאס למשפחותיהן מיד. אנחנו לא מתכוונים לעצור - אנחנו לא נעצור עד שנביא כל אחת מהן הביתה וזה הולך לקחת הרבה זמן - זה תהליך".

עדויות של אלימות מינית ב-7 באוקטובר (צילום: משטרת ישראל)
עדויות של אלימות מינית ב-7 באוקטובר שהוצגו באו"ם | צילום: משטרת ישראל

בהתייחס לסיום הפסקת האש, הוא הוסיף: "תנו לי להיות ברור: סירובו של חמאס לשחרר את הצעירות שנותרו הוא מה שהוביל לקריסת ההסכם הזה וסיים את הפסקת הלחימה".

"BBC שמעה עדויות - חמאס אנס נשים ב-7 באוקטובר"

 הרשת הבריטית שנחשבת מתחילת המלחמה לאנטי-ישראלית, התייחסה בכותרת הראשית של האתר שלה לעדויות המזוויעות על האלימות המינית שביצעו מחבלי חמאס בנשים ישראליות במתקפת הפתע. "סרטונים של נשים עירומות עם דם שצולמו בידי חמאס ביום המתקפה, ותמונות של גופות שצולמו בכמה מוקדים לאחר מכן, מעידים על כך שנשים היו מטרות מיניות על ידי תוקפיהן", נכתב. 

כותרת ראשית ב-BBC: נשים נאנסו ב-7 באוקטובר (צילום: BBC)
צילום: BBC

בכתבה, נכתב במפורט על עדויות של נשים ישראליות שכבר הוצגו בין היתר באירוע המיוחד שקיימה שלשום ישראל באו"ם - במטרה להעלות את המודעות לפשעים שביצע חמאס. כמו כן, הוצגו ציטוטים קשים מאוד על זוועות האונס במהלך המתקפה.

"המשטרה הראתה לעיתונאים באופן פרטי עדות מחרידה אחת שצילמה אישה שהייתה בפסטיבל נובה במהלך האירוע", נכתב. "היא מתארת ​​שראתה את מחבלי חמאס אונסים אישה בקבוצה והורגים אותה". נדגיש כי בכתבה הוצגו עדויות קשות הכוללות פרטים גרפיים, שבחרנו שלא לשתף.

השרה מאי גולן, אמרה בשיחה עם BBC כי כמה קורבנות אונס או תקיפה מינית שרדו את הזוועות - וכולן מטופלות כעת בטיפול פסיכיאטרי. "מדובר במספר מאוד מועט. הרוב נרצחו באכזריות. הם לא מסוגלים לדבר - לא איתי, ולא עם אף אחד מהממשלה מהתקשורת", אמרה גולן.

ישראל חושפת ממצאים באו"ם
ישראל חשפה ממצאים מזוועות חמאס באו"ם, אמש

באירוע המיוחד אמש באו"ם, אמר השגריר גלעד ארדן: "חמאס השתמש באלימות מינית ככלי מלחמה. אלה לא היו החלטות רגעיות שהוחלטו במקום, הם הצעידו את גופותיהם הערומות של נשים הרוגות - זה היה מתוכנן, זה נקבע מראש. פעילי חמאס עשו זאת כדי להפחיד אותנו ולהבריח אותנו מביתנו. הם גילו אלימות מגדרית כחלק ממלחמתם בישראל. זה אויב שמשתמש בצורות האלימות הסדיסטיות ביותר. לכן אסור להרשות לרשע כזה להמשיך להתקיים - לחמאס אין מקום בין בני האנוש".