סרט הזוועות, שמציג את אירועי השבעה באוקטובר, הוצג היום (שלישי) למאות משתתפים באוניברסיטת הרווארד. מדובר בפעם הראשונה בה הסרט מוצג במוסד אקדמי. לפני ההקרנה נאם שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן, שתקף את שתיקת האוניברסיטה על מאורעות הטבח. 

"אחת מהאוניברסיטאות המובילות בעולם הפכה למקום מסוכן ליהודים", האשים ארדן. "במקום לחנך את דור העתיד של המנהיגים בעולם, הרווארד הפכה לחממה של תומכי טרור".  לדברי השגריר, התעלמות הרווארד ממעשי הזוועות של חמאס הובילה לתמיכה בארגון הטרור ברחבי האוניברסיטה. "התמיכה ברוצחי תינוקות יצרה יותר משנאה כלפי מדינת ישראל, היא יצרה גם שנאה ליהודים", אמר.

ארדן הבהיר: "הסרט הזה ישנה את הדרך שבה אתם רואים את המזרח התיכון ואת המלחמה שלנו בעזה, וזו האחריות של כולנו להפיץ את האמת ולוודא שהזוועות שתצפו בהן לא יחזרו שוב לעולם. כשתצפו בסרט ובזוועות שמחבלי החמאס ביצעו בשמחה, תבינו שמדובר בארגון טרור שרואה אותנו כחרקים שיש להשמיד ולא כבני אדם".

ארדן הקרין את סרט הזוועות של דובר צה״ל בהרווארד
ארדן האשים: "אחת מהאוניברסיטאות המובילות בעולם הפכה למקום מסוכן ליהודים"
ארדן הקרין את סרט הזוועות של דובר צה״ל בהרווארד
הקרנת הסרט בהרווארד

הערב יערך שימוע בקונגרס לשורת בכירות באוניברסיטאות יוקרה, תחת הכותרת: "לחייב את מנהיגי הקמפוס באחריות לאנטישמיות, ולהתעמת מולה". הבכירות שהוזמנו לשימוע הן נשיאות אוניברסיטת הרווארד ופנסילבניה, נשיאת המכון הטכנולוגי של אוניברסיטת מסצ'וסטס, ופרופסורית באוניברסיטה האמריקאית.

הנשיאים צפויים להעיד על העלייה במקרי האנטישמיות שמתרחשת בקמפוסים מאז מתקפת הפתע של חמאס בשבעה באוקטובר.