נשיאות אוניברסיטאות מובילות בארצות הברית סירבו לגנות את האנטישמיות הגוברת בקמפוסים במהלך דיון שנערך הלילה (בין שלישי לרביעי) בבית הנבחרים. ראשות המוסדות, בהן הרווארד ו-MIT, סירבו להשיב האם קריאה לרצח העם היהודי מפרה את הקוד האתי, והסתפקו בתשובה "זה תלוי בהקשר".

בוועדת החינוך של הקונגרס נערך שימוע לראשי המוסדות והטיפול באנטישמיות אחרי הזינוק החד בהתבטאויות אנטישמיות וקריאה לאלימות בקמפוסים אחרי מתקפת 7 באוקטובר, תחת הכותרת: "לחייב את מנהיגי הקמפוס באחריות לאנטישמיות, ולהתעמת מולה". תורמים וסטודנטים יהודים וישראלים במוסדות ההשכלה הגבוהה הביעו תרעומת על כך שההנהלות לא גינו מספיק את האמירות המסיתות ולא עושות די כדי להגן על הסטודנטים.

סאלי קורנבלוט', נשיאת אונברסיטת MIT (צילום: לפי סעיף 27 א')
סאלי קורנבלות', נשיאת אונברסיטת MIT | צילום: לפי סעיף 27 א'

בשימוע השתתפו נשיאת הרווארד קלודין גיי, נשיאת פנסילבניה ליז מגיל ונשיאת MIT סאלי קורנבלות'.

אליס סטפניק, חברת המפלגה הרפובליקנית ונציגת בית הנבחרים, כתבה בחשבון X שלה (טוויטר לשעבר): "נשיאי האוניברסיטאות מסרבים לגנות קריאה לרצח העם היהודי. זה לא מקובל ואנטישמי - כולם חייבים להתפטר היום".

שימוע לראשי האוניברסיטאות בארה"ב בקונגרס  (צילום: לפי סעיף 27 א')
שימוע לראשי האוניברסיטאות בארה"ב בקונגרס | צילום: לפי סעיף 27 א'

אתמול הוקרן למאות משתתפים באוניברסיטת הרווארד "סרט הזוועות" שמציג את אירועי 7 באוקטובר. לפני ההקרנה נאם שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן, שתקף את שתיקת האוניברסיטה על מאורעות הטבח. "אחת מהאוניברסיטאות המובילות בעולם הפכה למקום מסוכן ליהודים", האשים השגריר. "במקום לחנך את דור העתיד של המנהיגים בעולם, הרווארד הפכה לחממה של תומכי טרור".

שלטים בקמפוס MIT (צילום: ללא, 27א')
שלטים פרו פלסטיניים בקמפוס MIT | צילום: ללא, 27א'

לדברי ארדן, התעלמות הרווארד ממעשי הזוועות של חמאס הובילה לתמיכה בארגון הטרור ברחבי האוניברסיטה. "התמיכה ברוצחי תינוקות יצרה יותר משנאה כלפי מדינת ישראל, היא יצרה גם שנאה ליהודים", אמר.