פעילי מטה משפחות החטופים הפגינו היום (שישי) מול מעונו הפרטי של מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש שבניו יורק, שטען כי תקיפת חמאס ב-7 באוקטובר "לא באה על רקע של ואקום". כאשר יצא מביתו, צעקו לעברו הפעילים: "בוא לחגוג איתנו יום הולדת לאמילי! אכפת לך בכלל מ41 הילדים החטופים מתחת לאדמה? אתה מצטרף אלינו או שנוח יותר להתבטא באנטישמיות?".

קבוצת המפגינים בארה"ב "חגגה" יום הולדת לאמילי הנד, שמציינת היום את יום הולדתה ה-9 בשבי חמאס - בלי אף אחד מבני משפחתה. ההפגנה התקיימה כאמור מול ביתו של המזכ"ל במתח ביקורת חריפה על ישראל, ובמקביל לצעדת משפחות החטופים שהתקיימה בארץ.

אמילי הנד, שחשבו שנרצחה ומתברר שנחטפה
אמילי הנד, שמציינת היום יום הולדת 9

המוחים שרו לאמילי שירי יום הולדת בעברית ואנגלית, והקריאו את שמותיהם של כל 239 החטופים בעזה, וכן ציינו את אורן שאול, הדר גולדין ואברה מנגיסטו שמוחזקים גם הם ברצועה. נזכיר כי אתמול שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, הזמין את מזכ"ל האום גוטרש להקרנת "סרט הזוועות", שתתקיים ביום שני הקרוב. כמו כן הוזמנו לאירוע שגרירי האו"ם, בכירים נוספים בארגון ונציגים מהקהילה היהודית בניו יורק.

אמילי הנד ואביה מקיבוץ בארי
אמילי הנד ואביה מקיבוץ בארי

לפני כמה שבועות, תומס האנד, אביה של אמילי, אמר בריאיון ל-CNN כי הוקל לו כשגילה כי ביתו נרצחה ולא נחטפה לעזה ואינה עוברת עינויים, אולם כעבור כמה שבועות התברר לו שהייתה טעות בזיהוי ובתו אכן מוחזקת בשבי החמאס.