בבוקר שלאחר גילוי הזוועות האדירות שנחשפו אתמול (שלישי) בקיבוץ כפר עזה, שם טבחו מחבלי חמאס במספר בלתי נתפס של תושבים, רבים מהעיתונים בעולם לא נשארים אדישים. כלי תקשורת רבים ומובילים בארה"ב, בריטניה ועוד מסקרים את הזוועות בהרחבה, ונדהמים מהיקף האכזריות והאלימות שהפגינו המחבלים.

אזהרה: התוכן בכתבה עשוי להיות קשה לצפייה ולקריאה

"זוועה של תינוקות ערופי ראש ברוע טהור", נכתב על שער העיתון הבריטי דיילי אקספרס. "חמאס חתך את גרונותיהם של תינוקות בטבח", נכתב על שער העיתון "טיימס". על שער העיתון "דיילי טלגרף" נכתב באותיות גדולות: "חמאס טבח בתינוקות וילדים".

"40 תינוקות נרצחו על ידי חמאס", נכתב על שער העיתון הבריטי "מטרו", ועל שער העיתון I נכתב: "טבח של תמימים חפים מפשע. תינוקות וילדים נטבחו על ידי חמאס בקיבוץ כפר עזה שעל גבול עזה".

כותרות העיתונים מסביב לעולם
כותרות העיתונים מסביב לעולם

סיקור נרחב ודרמטי מקבלים אירועי הזוועה גם בכלי התקשורת האמריקניים המובילים. בכותרת הראשית בדף הבית של רשת CNN: "מתבררת מידת האכזריות של התקפות חמאס בישראל". הכותרת מגיעה על רקע תמונה של בתי קיבוץ כפר עזה שרופים לחלוטין, במקביל לכותרות רבות אחרות על המלחמה. "מעולם לא ראיתי דבר כזה", צוטט קצין בכיר בצה"ל ב-CNN, וסיפר שנמצאו גופות של נשים ותינוקות שנטבחו במתקפת הטרור הרצחנית. בנוסף מצוטט גם שר הביטחון גלנט, שאמר אתמול: "שחררנו את כל המעצורים" בלחימה נגד חמאס.

באתר העיתון וושינגטון פוסט נכתב בכותרת הראשית: "בתוך עיירה ישראלית שנחרבה על ידי חמאס". בכותרת נוספת נכתב: "ריח העשן והמוות חודר באוויר. רבים מתושבי כפר עזה לא שרדו את הפלישה, שקטעה את השלווה בפתאומיות כל כך גדולה, שכוסות מלאות קפה וקנקן חלב נשארו על השולחן במטבח באחד הבתים".

כותרות העיתונים מסביב לעולם
כותרות העיתונים מסביב לעולם

גם הכותרת הראשית הבוקר באתר של הניו יורק טיימס התייחסה להיקף הזוועות ביישובי העוטף. "חמאס הותיר שביל טרור בישראל", נכתב בכותרת הראשית. "יישוב אחרי יישוב, ממדי הזוועות מתבררים". אלוף צה"ל איתי וירוב מצוטט בכותרת הראשית: "זו לא מלחמה או שדה קרב, זה משהו שמעולם לא ראיתי בימי חיי, משהו שהוא יותר כמו פוגרום מהתקופות של הסבים שלנו". את שלל הכותרות ליוו תמונות קשות לצפייה של האזרחים שנטבחו ביישובי עוטף עזה על ידי מחבלי חמאס.

 

 

העיתון הבריטי גרדיאן הקדיש כתבה נפרדת לאסון של משפחת קדם סימן טוב מניר עוז, שכל בניה – האם תמר, האב יהונתן, הבנות ארבל ושחר (6) והבן עומר (שנתיים) נרצחו על ידי מחבלי חמאס. "משפחה שלמה נמחקה על ידי מחבלי חמאס, אין מילים", ציטט העיתון את הודעת עמוד הטוויטר של מדינת ישראל.