המורדים החות'ים בתימן שיגרו לעבר ישראל ביום חמישי 5 טילי שיוט איראניים ו-30 מל"טים, כך דיווח הלילה (בין שלישי לרביעי) עיתון הוול סטריט ג'ורנל. ספינת המלחמה האמריקנית USS Carney יירטה ארבעה טילים, ועוד אחד נוסף יורט על ידי מערכות ההגנה האווירית של ערב הסעודית, שפעלו בניסיון להגן על המרחב האווירי שלה - ולא בהכרח כסיוע לישראל. לפי דבריו של דובר הפנטגון, הטילים ככל הנראה היו לטווח של 2,000 ק"מ - וכנראה יועדו להגיע לישראל.

האיום מתימן - סיקור N12

על פי הדיווח, כמות הטילים והמל"טים ששוגרו מתימן לישראל גדולה יותר משחשבו - 5 טילים ו-30 מל"טים במקום 4 טילים ו-15 מל"טים כפי שדווח לפני כן. עוד נכתב כי ארה"ב תשלח השבוע סוללות הגנה אווירית נוספות לאבטחת כוחותיה בקטר, ערב הסעודית, ירדן, כוויית, עיראק ואיחוד האמירויות. 

אתמול, כחלק מהגברת הכוננות באזור, פיקוד המרכז של צבא ארה"ב במזרח התיכון הודיע על קליטת טייסת נוספת של מטוסי F-16, על רקע התמיכה הצבאית בישראל והגברת התקיפות מצד המיליציות הפרו-איראניות בעיראק ובסוריה.

כוחות הצי של ארה"ב מפרסמים תיעוד של יירוט הטילים (צילום: U.S Navy)
כוחות הצי של ארה"ב בזמן יירוט הטילים ששוגרו בידי החות'ים | צילום: U.S Navy

הדיווח מגיע על רקע ההסלמה בין ארה"ב לאיראן - שמתגברת בימים האחרונים. אתמול, המיליציות הפרו-איראניות בעיראק הודיעו על תקיפת כוחות צבא ארה"ב בבסיס עין אל-אסד בעיראק. לפני יומיים, הודיעו גורמים המזוהים עם אותן מיליציות הפרו-איראניות בעיראק כי תקפו שלושה בסיסים גדולים של צבא ארה"ב במזרח סוריה, בהם בשדה הנפט אל-עומר וא-תנף. הלילה, הפנטגון אישר לרשת NBC כי 24 חיילים אמריקנים נפצעו קל בתקיפות ביום חמישי.

מהבית הלבן נמסר כי בימים האחרונים בוצעו "כתריסר תקיפות" נגד אנשיהם בעיראק ובסוריה, ושר החוץ בלינקן הבהיר: לא נהסס להגיב במקרה של פגיעה באנשינו וביטחוננו.