כניסתם לפרלמנט הבריטי של אימו ודודו של אלמוג מאיר ג'אן, שנחטף לרצועת עזה, עוכבה הערב (שני) ושלט ועליו תמונתו הוחרם. שני בני המשפחה שלו, אורית ואבירם מאיר, הגיעו לפרלמנט הבריטי בלונדון כדי להיפגש עם חברי פרלמנט. הם לבשו חולצה ועליה תמונתו של אלמוג. מאבטחי הפרלמנט עיכבו את השניים במשך חצי שעה ולא ויתרו עד שהללו החליפו את החולצה ורק לאחר מכן הורשו להיכנס פנימה לפגישה.

אימו ודודו של אלמוג מאיר ג'אן בכניסה לפרלמנט הבריט
דודו ואימו של החטוף אלמוג מאיר ג'אן בכניסה לפרלמנט הבריטי, לצד ציפי חוטובלי

בסיום הפגישה נועדה אימו של אלמוג גם עם ציפי חוטובלי, שגרירת ישראל בלונדון, וזו אמרה שהיא מנסה לסייע בכל דרך אפשרות להעלות לסדר היום את נושא החטופים בבריטניה והבטיחה שתנסה לקבוע לבני המשפחה פגישה עם אחד מהשרים בממשלת בריטניה מחר.

אלמוג בן ה-21 הוא חייל משוחרר מאור יהודה שעמד להתחיל ב-8 באוקטובר עבודה בחברת תקשורת גדולה. בליל שישי הוא נסע עם חבר למסיבת הטבע נובה סמוך לקיבוץ רעים, ובשעה 7:45 בבוקר שבת התקשר לאימו אורית וסיפר לה שסגרו את המסיבה "כי יש פיצוצים ויריות". אלמוג אמר לאימו אורית שהוא אוהב אותה, הבטיח לעדכן וניתק את השיחה - אך לא יצר קשר מאז.

אלמוג מאיר ג'אן שנחטף לעזה
אלמוג מאיר ג'אן שנחטף לעזה

לאחר שהתברר גודל האסון בעוטף עזה, בשבת השחורה בשעה 12:30 פרסם חמאס סרטון ובו רואים בבירור את אלמוג אזוק ומפוחד עם ארבעה חטופים נוספים בחדר מעופש, ככל הנראה בתוך הרצועה. זה אות החיים האחרון שהמשפחה ראתה מאלמוג.

אלמוג מאיר ג'אן שנחטף לעזה
אלמוג מאיר ג'אן בתיעוד שפרסם חמאס

משפחתו של אלמוג שוהה בלונדון במסגרת משלחת הסברה מטעם Miriam Institute New York, ובה גם משפחות של נרצחים וחטופים מאותה שבת שחורה.