תקרית אנטישמית מזעזעת בארה"ב: ליל אימים עבר אתמול (רביעי) על אפרת ומשפחתה בביתם בלוס אנג'לס. בסופו, גבר נעצר לאחר שאיים על יושבי הבית שיהרוג אותם וקורא "לשחרר את פלסטין" וקריאות גנאי כנגד יהודים. הגבר לא היה חמוש אבל ככל הנראה היה תחת השפעת חומרים כלשהם, ובמשטרה המקומית חוקרים את האירוע כפשע שנאה.

אם המשפחה, שחיה במדינה כבר 13 שנה יחד עם בעלה וארבעת ילדיהם, מספרת שהתעוררה בלילה לקול נביחות של הכלב. היא שמעה אדם בשטח הבית, ומיד העירה את בעלה והלכה להתבצר עם הילדים. המשטרה הגיעה תוך כמה דקות מרגע הקריאה, ועצרה את החשוד כשהוא לבוש תחתונים בלבד, ומכנסיו נמצאו בכניסה לבית.

גם כשהוא כבר עצור, הוא המשיך לצעוק "לשחרר את פלסטין". אפרת שיחזרה את רגעי הפחד בשיחה עם N12: "אני בחודש תשיעי, לא כל כך ישנה טוב. שמעתי רעש מוזר. צעקתי לבעלי – "אתה חייב לקום, יש כאן מישהו. בשניה שהוא קם – הבן אדם פרץ את הדלת עם הרגל שלו. הוא שבר את כל הלמטה. העיניים שלו היו רצחניות. בעלי הבין שהוא צריך להגן על המשפחה בגופו".

בשלב הזה אפרת החליטה ללכת למטבח ולהצטייד בסכין. "בעלי צועק לו – יש לי רובה ואני אירה בך", היא מספרת. "הוא ברח לצד השני ואמר לבעלי – רק אל תירה בי, אני יוצא. הוא בא שיכור". תוך כדי האימה, כשבעלה מגן על הבית, אפרת התחננה בפני נציג המשטרה שיגיע במשך 7 דקות. "הוא צועק לנו בחצר – אתם יהודים, אני הולך להרוג אותכם".

פורץ פלש לבית משפחה ישראלית בארה"ב
החשוד שפרץ לבית המשפחה הישראלית בלוס אנג'לס: "היו לו עיניים רצחניות"

לטענתה, זו לא הפעם הראשונה שהחשוד הגיע לבית המשפחה. "אני זיהיתי אותו,  לפני שנה בערך הוא בא לקדימה של הבית, ראה מזוזה וניסה לפרוץ את הדלת. פתחתי את החלון ואמרתי לו מה אתה רוצה, הוא אמר לי – את ישראלית, אתם יהודים, אתם גונבים הרבה כסף". אז, אפרת הצליחה לסלק אותו.

"אני לא מזדהה (כיהודייה – י.ל.). זה מפחיד אותי", מודה אפרת. "בחיים לא הייתה רמה כזאת, כל מה שקורה בארץ מעלה את רמת השנאה". בעקבות ההסתה מאז פרצה המלחמה, הרשויות בכוננות גבוהה סביב קהילות יהודיות וישראליות ברחבי ארה״ב. התרחיש הוא "זאב בודד" שיכול לקבל השראה מהדברים המסיתים.