שלוש משפחות של ישראלים בעלי אזרחות רוסית המוחזקים בשבי חמאס הגיעו אתמול (ראשון) במוסקווה כדי לבקש מהממשלה הרוסית להפעיל לחץ על ארגון הטרור הרצחני, שיוביל לשחרורם של החטופים. זאת, בעקבות שחרורו של רוני קריבוי בן ה-25, ששוחרר במסגרת עסקה מקבילה שניהל נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מול חמאס.

נציגיהם של שלוש משפחות החטופים בעלי האזרחות הכפולה צפויים להיפגש עם סגן שר החוץ מיכאיל בוגדנוב על מנת לקדם את שחרורם. בוגדנוב אמר היום כי "הרשימה עם שמות החטופים הרוסים נמצאת בידי רוסיה והיא הועברה לידי חמאס".

המפגש של אחיו של רוני קריבוי עם סגן שר החוץ הרוסי
המפגש של אחיו של רוני קריבוי עם סגן שר החוץ הרוסי

יוליה ואיגור, אחיו של רוני, נחתו אתמול במוסקווה יחד עם שלוש משפחות החטופים שעוד מחכות ליקיריהם. שם שמעו השניים על שחרור אחיהם. היום הם נפגשו בקרמלין עם סגן שר החוץ הרוסי מיכאיל בוגדנוב, והודו לו ולממשלת פוטין על שסייעו בהשבת רוני. מיד לאחר מכן הם מיהרו לשוב לישראל לפגוש את אחיהם.

עם פרוץ המלחמה, ביקרה ברוסיה משלחת של חמאס בראשות סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס מוסא אבו-מרזוק. הקרמלין העביר לה רשימת אזרחים רוסים שנחטפו , ובכירי המחבלים הבטיחו לפעול לשחרורם כמחווה לנשיא רוסיה פוטין.

רוני קריבוי (צילום: באדיבות המשפחה)
רוני קריבוי | צילום: באדיבות המשפחה

שגריר רוסיה בישראל אנטולי ויקטורוב אמר: "נושא החטופים תמיד היה בראש מעייננו. יש אזרחים רוסים נוספים בידי חמאס ואנו ממשיכים לפעול לשחרורם".