ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, ביקר הלילה (בין שלישי לרביעי) חריפות את ישראל - וקרא לה להפסיק "להרוג נשים, ילדים ותינוקות בעזה". 

"אני קורא לממשלת ישראל לנהוג באיפוק מרבי", אמר טרודו במסיבת עיתונאים שקיים בפרובינציית קולומביה הבריטית והוסיף: "העולם צופה, בטלוויזיה, ברשתות החברתיות - אנחנו שומעים עדויות של רופאים, בני משפחה, ניצולים, ילדים שאיבדו את הוריהם".

פעילות הכוחות בשטח רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
הלחץ הבין-לאומי על ישראל גובר. פעילות הכוחות בשטח רצועת עזה, ארכיון | צילום: דובר צה"ל

עם זאת, טרודו הדגיש שחמאס צריך להפסיק להשתמש בפלסטינים כמגנים אנושיים - וקרא לשחרר את כל החטופים הישראלים שנמצאים בשבי בעזה. בשבוע שעבר, הוא קרא לקיים "הפוגה הומניטרית" שתאפשר את שחרור החטופים ומתן סיוע הומניטרי לאזרחי הרצועה. 

נתניהו תייג את טרודו בציוץ טוויטר וכתב: "לא ישראל מכוונת לאזרחים - אלא חמאס, שערף ראשים, שרף וטבח אזרחים בזוועות הקשות ביותר שבוצעו ביהודים מאז השואה. בעוד ישראל עושה הכל כדי להרחיק אזרחים מפגיעה, חמאס עושה הכול כדי שיהיו בקו האש".

עוד הוסיף: "ישראל מספקת לאזרחים מסדרונות הומניטריים, חמאס מונע מהם לצאת באיומי אקדח. חמאס, לא ישראל, היא שצריכה להיות אחראית על ביצוע פשע מלחמה כפול - פגיעה באזרחים תוך הסתתרות מאחורי אזרחים. על כוחות הציוויליזציה לתמוך בישראל בהבסת הברבריות של חמאס".

גם נשיא צרפת עמנואל מקרון, שהגיע בישראל ביום ה-18 למלחמה לביקור תמיכה, התראיין בשבוע שעבר לרשת BBC הבריטית, וביקר בחריפות את התקיפות של צה"ל ברצועת עזה. "דה פקטו, היום אזרחים מופצצים. הילדים האלה, הנשים הללו, האנשים המבוגרים האלה מותקפים ונהרגים. אין לכך סיבה ואין לגיטימציה, אז אנחנו כן מפצירים בישראל להפסיק".