הערב (שלישי) - שעון הודו - הודיעה משטרת ניו דלהי כי קיבלה קריאה על פיצוץ סמוך לשגרירות הישראלית. לא היו נפגעים כתוצאה מפיצוץ מטען החבלה ובשגרירות מעדכנים כי לכל השליחים והעובדים - שלום. בהודו דווח כי בהמשך לקריאה על פיצוץ, המשטרה במדינה מצאה מכתב מודפס ובו מלל "פוגעני" שמוען לשגריר ישראל במדינה. נסיבות האירוע נחקרות בידי הרשויות המקומיות בשיתוף מלא עם גורמי הביטחון הישראלים.

גיא ניר, דובר השגרירות, התראיין לטלוויזיה ההודית וסיפר: "שמענו פיצוץ. חשבנו שזה קרוב, ואז הבנו שזה אכן ליד השגרירות. משטרת דלהי וצוותי האבטחה שלנו הוזעקו מיד כדי להבין מה קורה. ללא ספק קרה משהו, אבל אין לנו מידע מעבר לכך. בינתיים אנחנו ממתינים לתוצאות החקירה". 

בעקבות הפיצוץ, חידד הערב המטה לביטחון לאומי (המל"ל) הנחיות לציבור הישראלים השוהים בהודו ובניו-דלהי בפרט. ניתן להתעדכן בכלל אזהרות המסע, דגשים והמלצות להתנהלות בחו"ל באתר המל"ל.

ההמלצות:

  • יש להשתדל להימנע מהגעה למקומות הומי אדם (קניונים, שווקים) ומקומות המזוהים כמשמשים גורמים מערביים, יהודיים וישראליים.
  • לשמור על ערנות מוגברת במקומות ציבוריים (כולל מסעדות, מלונות, ברים ועוד).
  • להימנע מהחצנת סממנים ישראליים.
  • להימנע מהשתתפות באירועים רבי-משתתפים שאינם מאובטחים.
  • להימנע מפרסום פרטי הנסיעה ברשתות חברתיות ופרסום תמונות ופרטי ביקור טרם הנסיעה ובזמן אמת.

מפרטים שהתחדדו הערב, עלה כי הפיצוץ העז, מטרים ספורים ליד מבנה השגרירות, בזמן שסגל דיפלומטי היה בפנים - היה ניסיון פיגוע. אחד מחברי הסגל הדיפלומטי סיפר ל-N12 כי "הבניין כולו רעד", ועד ראייה אחר סיפר על עשן שנראה במקום. 

בנוסף, שיחת טלפון חשודה התקבלה במשטרת ניו דלהי ובה נטען כי הוטמנו חומרי חבלה. חבלנים הגיעו בעקבותיה למקום יחד עם כלבי גישוש, והמשטרה גם מצאה מכתב איום שיועד לשגריר ישראל בהודו, וזה נחקר. המשטרה לקחה מהמקום מצלמות אבטחה, והעלתה את הכוננות מסביב למוסדות יהודיים.

לפני כשנתיים, ב-29 בינואר, אירע פיצוץ דומה סמוך למבנה השגרירות. אז פרסמו בתקשורת ההודית סרטון ובו נראים שני החשודים שהטמינו את מטען החבלה, כנקמה על חיסול הבכיר האיראני. בתיעוד שפורסם אז נראו השניים צועדים ברחוב סמוך למבנה השגרירות שבניו דלהי, ככל הנראה בדרכם להניח את המטען. השניים עטו מסכות על פניהם ולבשו מעילים שחורים. אחד החשודים נראה צולע מעט בעוד שחברו החזיק תיק גדול על כתפו.

הפיצוץ שאירע היום ליד שגרירות ישראל מתקיים יממה בלבד לאחר חיסול המפקד הבכיר במשמרות המהפכה, סייד רזי מוסווי, שחוסל אתמול בדמשק. מוסווי, מפקד הכוחות האיראניים בסוריה, נחשב בין היתר לאחראי להעברת אמצעי לחימה מאיראן לסוריה וללבנון. נשיא איראן ראיסי האשים את ישראל ואיים כי "המשטר הציוני בהחלט ישלם על הפשע הזה". בחיזבאללה טענו כי חיסול בכיר משמרות הוא "התקפה בוטה שחוצה את הגבולות מצד ישראל".