בפעם השנייה בתוך 48 שעות בלבד: מתקפת מל"טים בלב מוסקווה, בירת רוסיה. משרד ההגנה הרוסי הודיע הבוקר (שלישי) שמל"ט אחד יורט בהצלחה ומל"ט נוסף פגע בבניין רב-קומות במרכז העסקים של מוסקווה. באופן חריג, הבניין שנפגע הלילה הוא בדיוק אותו בניין שנפגע במתקפת המל"טים האוקראינית לפני יומיים.

לא היו נפגעים בתקיפה, שהתרחשה לאחר שביום ראשון בערב – בעקבות התקיפה הקודמת, קיבל זלנסקי אחריות במרומז, ואמר: "המלחמה מגיעה בהדרגה לרוסיה". בבניין הגבוה, המחופה בחלונות זכוכית גדולים, ממוקמים משרדי ממשלה רוסיים. לא ברור מה מידת הנזק שנגרם, אך ככל הנראה מדובר בנזק קל בלבד. כתוצאה מהמתקפה, נסגר זמנית נמל התעופה הבין-לאומי וונוקובו.

 

 

שעות בודדות לאחר מתקפת המל"טים האוקראיניים בבירת רוסיה, דיווח משרד ההגנה במוסקווה כי הצליח לסכל מתקפה של כלי שיט בלתי מאוישים של צבא אוקראינה נגד ספינות צי הים השחור הרוסי בעיר סבסטופול בחצי האי קרים. עוד הבוקר, סוכנות הידיעות הרשמיות ברוסיה דיווחו שמפקד הצבא המפקד על "המבצע הצבאי המיוחד" באוקראינה, גנרל ואלרי גרסימוב, הגיע לביקור בחזית הלחימה במחוז זפוריז'יה, שם צבא אוקראינה הצליח להתקדם בימים האחרונים במסגרת מתקפת הנגד.

 

 

ההסלמה בתקיפות האוויריות של אוקראינה במוסקווה מגיעה במקביל לתקיפות אוויריות נוספות. אתמול אישרו הרשויות ברוסיה כי מל"ט אוקראיני פגע בתחנת משטרה במחוז בריאנסק, סמוך לגבול בין המדינות, ללא נפגעים. אותן תקיפות מגיעות לאחר שבועות קשים מאוד של תקיפות רוסיות באוקראינה, ובעיקר במתקני התבואה באזור נמל אודסה.

אתמול נהרגו לפחות שישה בני אדם בהפצצה רוסית על בניין מגורים בעיר קרייווי ריה, עיר הולדתו של הנשיא זלנסקי, ונפצעו יותר מ-50. עוד אתמול אמרו במשרד החוץ של אוקראינה כי במסגרת התקיפות הרוסיות על מתקני התבואה הושמדו יותר מ-180 אלף טון של דגנים – באופן שבהכרח מחריף את משבר התזונה העולמי.

 

 

זלנסקי התראיין אתמול לכלי תקשורת בברזיל, ונתן את תחזיתו גם לאריכות ימיו של נשיא רוסיה פוטין. "אוקראינה לא תסבול עוד כל כך הרבה זמן, הוא ימות, הוא לא יחזיק עוד 10 שנים", אמר זלנסקי בריאיון לעיתון "גלובו".

זלנסקי נשאל אם פוטין עלול לגרום לאוקראינה סבל כל כך ממושך כמו שהוא גורם שנים ארוכות בסוריה. "הוא לא מסוגל, הוא לא יחיה כל כך הרבה שנים", אמר הנשיא האוקראיני. "הוא ימות, זה ברור כמעט לחלוטין".