סערת מין חדשה מסעירה את כלי התקשורת באיראן, לאחר שהודלפו לרשת סרטוני וידאו של סקס חד-מיני של איש משמרות המהפכה. מוחמד באקר באזרפשאן, לשעבר איש צוות האבטחה של יו"ר הפרלמנט האיראני מוחמד באקר קליבאף, תועד מקיים יחסי מין עם גבר אחר. כיום משמש באזרפשאן כמפקד של כוחות הבסיג' בכלא אווין בטהראן, אחד המקומות הקשים וידועים לשמצה באיראן, שעל פי רוב מיועד לאסירים פוליטיים.

ערוץ טלגרם מקומי באיראן פרסם כמה סרטונים גרפיים של יחסי מין חד-מיניים, הכוללים בעלי תפקידים נוספים שעלולים להיפגע מהחשיפה. אתר האופוזיציה האיראני "איראן אינטרנשיונל", המשדר מוושינגטון בארה"ב, מדווח ממקורות איראניים כי מכתב חריף בנושא נשלח למנכ"ל מחלקת הפיתוח של עיריית טהראן.

על פי הדיווח, במכתב נטען כי באזרפשאן תועד מביא למשרדו בשעת לילה מאוחר גברים צעירים, "ונשאר איתם שם בדלתיים סגורות עד לשעות הבוקר המוקדמות". עוד דווח כי על רקע חשיפת הפרשה דלפו לרשת סרטוני מין נוספים, ובאחד מהם נראה באזרפשאן מקיים יחסי מין עם גבר הלבוש בבגדי הלבשה תחתונה לנשים בצבע אדום, ואחת ההערכות היא שגם הוא נמנה על שורות הבסיג' במשמרות המהפכה בטהראן.

בשבועות האחרונים הודלפו לרשת עוד כמה סרטוני מין חד-מיני של גורמים בכירים ברשויות מקומיות באיראן, בעיקר במחוז גילאן. באחד הסרטונים נראה איש דת מקומי מקיים יחסי מין עם גבר שנטען שהוא נשוי לאחותה של אשתו של אותו איש דת.

פגישת מפקדי משמרות המהפכה ומנהיג איראן ח'אמנהאי
פגישת מפקדי משמרות המהפכה ומנהיג איראן ח'אמנהאי

שורת החשיפות האחרונה של סרטוני מין של גורמים בכירים, בעיקר ברמה המוניציפלית והמקומית באיראן, מעוררת גל ביקורת נרחב ברשתות החברתיות מצד גורמים המתנגדים למשטר הדתי-קיצוני באיראן. רבים טענו שאנשי המשטר נוהגים בצביעות, ובזמן שהם קוראים קריאות הומופוביות בפומבי, רבים מהם מקיימים יחסי מין חד-מיניים בחדרי חדרים.

בסוף חודש יולי דווח כי רזא טסגאתי, האחראי מטעם המשטר על התרבות וההדרכה האיסלאמית במחוז גילאן, הודח לאחר שנחשף תיעוד שלו מקיים יחסי מין עם גבר אחר. ניכר כי פרסום התיעוד של טסגאתי הביך את בכירי המשטר, ושר התרבות אף התייחס לכך ישירות ואמר כי לא היו אירועים חריגים קודמים בנוגע אליו. בשנה האחרונה מתמודד המשטר בטהראן עם גילויים רבים של סירוב לציית לחוקי השריעה, בעיקר על רקע מחאת החיג'אב, שפרצה בעקבות הרצח של הצעירה מהסא אמיני בידי משמרות הצניעות, ובעוד פחות משבועיים תמלא שנה למותה.