נערה בת 13 ממיסיסיפי ילדה בן לאחר שנאנסה והוכנסה להיריון מזר, כך דווח אתמול (שני) במגזין "טיים". זאת, בשל ביטול פסיקת רו נגד ווייד, שאיפשרה גישה להפלות.

אמה של הנערה רצתה לבצע הפלה עבור בתה, אך נאמר לה שהמרפאה הקרובה ביותר שבה ניתן לבצע הפלה נמצאת בשיקגו - נסיעה של יותר מתשע שעות מביתן בקלארקסדייל שבמיסיסיפי. האם אמרה ל"טיים" כי העלות של הפלה בשיקגו הייתה יקרה מדי בהתחשב במחיר הנסיעות, חופשה מהעבודה וביצוע הפלה עבור בתה. "אין לי את הכספים לכל זה", צוטטה אומרת.

למעשה, הנערה גילתה שהיא בהיריון רק לאחר שאמה לקחה אותה לבית החולים בשל הקאות בלתי נשלטות. זאת, לאחר שהאם שמה לב שבתה מתנהגת אחרת ומרבה להסתגר בחדרה. עם קבלת בדיקות דם המראות שהנערה בהיריון, בית החולים פנה למשטרה. בסופו של דבר הפנה בית החולים את הנערה למרפאת הנשים של קלארקסדייל. "זה היה סוריאליסטי עבורה. "פשוט לא היה לה שמץ של מושג", מסרה ד"ר אריקה באלתרופ, הרופאה של הנערה, ל"טיים".

מקרה זה הוא האחרון בסדרה של דיווחים אישיים מחרידים שצצו לאחר שבית המשפט העליון בארה"ב ביטל את זכויות הגישה להפלות הכלל-ארציות, שנקבעו בתקדים רו נגד ווייד. מאז שהתקבלה ההחלטה, נכנסו לתוקף 14 חוקי מדינה האוסרים על הפלה.

מיסיסיפי, יחד עם מדינות רבות אחרות שאוסרות אף הן על הפלות, מאפשרות ביצוע הפלות רק במקרים חריגים - כאשר ההיריון נגרם כתוצאה מאונס או אם ההיריון מסכן חיים. הפלות הנגרמות מגורמים אלה הן נדירות ביותר, ואיתור המקרים האלה אינו תמיד מצליח.

בינואר דיווח ה"ניו יורק טיימס" כי מיסיסיפי ביצעה שני מקרי הפלה חריגים מאז שנכנס לתוקף איסור ההפלות של המדינה. המדינה דורשת לדווח על אונס לרשויות החוק כדי לזכות בהפלה חוקית,  מה שמקשה על כך.

בקיץ שעבר, שבוע בלבד לאחר פסק הדין, דיווח עיתון מקומי באוהיו כי ילדה בת 10 שנאנסה נאלצה לנסוע לאינדיאנה להפלה בגלל הגבלות במדינתה. הגבר נמצא אשם באותו מקרה קיבל עונש של מאסר עולם.

סיפורים אחרים מפרטים כיצד נשים כמעט מתו בגלל שהרופאים נאלצו לחכות עד שחייהן היו בסיכון לבצע הפלה - או שנשים רבות צריכות לנסוע מרחקים ארוכים כדי לקבל כל סוג של טיפול ברפואה. לפי הערכות, כ-25 מיליון נשים בגילאי 15 עד 33 חיות במדינות שבהן קיימות הגבלות על הפלות.