צבא אוקראינה פגע הלילה (בין שישי לשבת) במדויק במכלית נפט רוסית במצר קרץ' בים השחור, סמוך לחצי האי קרים. התקיפה הלילה, באמצעות כלי שיט בלתי מאוישים, מגיעה בדיוק 24 שעות לאחר תקיפה דומה של אוקראינה נגד ספינת מלחמה רוסית בנמל צי הים השחור בעיר נובורוסיסק. בעקבות התקיפה נגרם נזק למכלית הרוסית, לא דווח על נפגעים.

בתיעוד שפרסם המודיעין האוקראיני ניתן לראות את התקדמות הכשב"ם (כלי שיט בלתי מאויש) לעבר מכלית הנפט SIG - עד לרגע הפגיעה בה. בסוכנות הידיעות הרוסית TASS אישרו את התקיפה, ואמרו שלא היו נפגעים ולא דלפו לים חומרים מסוכנים. עוד דווח כי שני כלי שיט נאלצו לגרור אותה לחוף מבטחים. המכלית שנפגעה נתונה לסנקציות אמריקניות בשל העברת נפט לסוריה.

בלילה שבין חמישי לשישי, התרחשה תקיפת כשב"ם אוקראינית נוספת - נגד ספינת המלחמה אולנגורסקי גורניאק בנמל נובורוסיסק, גם כן בים השחור, בדרום-מערב רוסיה. מדובר בתקיפה ארוכת-טווח שבוצעה ממרחק של מאות ק"מ בים, והצליחה לחדור מערכי הגנה רבים של צי הים השחור.

במערכות הביטחון של אוקראינה קיבלו אחריות לשתי התקיפות, והבהירו שמדובר בצעדים "הגיוני ויעיל" נגד האויב, שהתבצעו במים הטריטוריאליים של אוקראינה. במודיעין הבריטי התייחסו לתקיפה אתמול בנמל נובורוסיסק, והבהירו שמדובר בפגיעה הקשה ביותר לצי הים השחור של צבא רוסיה מאז הטבעתה של ספינת המלחמה "מוסקווה" באמצעות טיל אוקראיני ב-13 באפריל 2022.

תמונות ותיעודים של ספינת המלחמה הרוסית שנפגעה אתמול, שנחשבת כלי מרכזי בפעילות צי הים השחור, נפוצו ברשתות החברתיות. הספינה תועדה נגררת על ידי כלי שיט אחרים, נוטה על צידה ושקועה במים למחצה.
בחודשים הראשונים למלחמה העביר צי הים השחור חלק גדול מפעילותו וכליו מנמל סבסטופול בחצי האי קרים לנמל נובורוסיסק - במטרה לנסות להתגונן מתקיפות אוקראיניות. כעת ניתן לראות שזה לא מונע מקייב להמשיך לפגוע בנכסים הימיים של רוסיה.