הסופה הטרופית "הילרי" חצתה הלילה (בין ראשון לשני) לתחומה של קליפורניה שבארצות הברית, לאחר שהכתה במקסיקו, ומובילה לגשמים כבדים שהופכים את הכבישים והדרכים במדינה לנחלים שוצפים. גורמים רשמיים מזהירים עתה מפני השיטפונות הצפויים, שעלולים להיות קטלניים.

הסופה הילרי בקליפורניה (צילום: AP)
הסופה הילרי מכה בקליפורניה | צילום: AP

"אנחנו לא רגילים לרמת המשקעים הזו, באופן כללי, ובטח שלא באמצע הקיץ", אמר ראש עיריית סן דייגו, טוד גלוריה, ל-CNN, והוסיף כי הוא מודאג מהצפות ומהפסקות חשמל אפשריות שיגרמו כתוצאה מהרוח. "אנחנו לא בנויים לסוג כזה של גשמים".

הסופה הילרי בקליפורניה (צילום: AP)
הסופה הילרי בקליפורניה | צילום: AP

הרשויות ברחבי דרום קליפורניה הפצירו בתושבים שלא לנהוג, והזהירו מפני מפולות בוץ, הידרדרות כבישים וזרימת פסולת מסוכנת והצפות. כמה קהילות אף הכריזו על מצבי חירום כדי להיערך לסופה. בכיר במדינת קליפורניה הזהיר ש"הילרי" עלולה להיות בין הסופות ההרסניות ביותר שפקדו את המדינה בשנים האחרונות.

הסופה הילרי בקליפורניה (צילום: AP)
רכבים נתקעו בדרך, הכבישים התמלאו מים | צילום: AP
הסופה הילרי בקליפורניה (צילום: AP)
דחפורים הוזעקו לפנות את הבוץ מהדרכים | צילום: AP

לפי שירות מזג האוויר הלאומי האמריקני, חלקים ממחוזות לוס אנג'לס וונטורה כבר החלו לחוות "הצפות מסוכנות" אתמול בערב. בפרסומים ברשתות החברתיות התריע כבר אז שירות מזג האוויר הלאומי כי מדובר בהצפה "מסכנת חיים".

חלקה הארי של "הילרי", ובמילים אחרות, המרכז שלה - חצה אמש לדרום קליפורניה, אך במדינה החלו להרגיש את השפעות הסופה מוקדם הרבה יותר באותו היום עם סך הגשמים שהצטברו. בחלקים מפאלם ספרינגס נמדדו בתוך 6 שעות בלבד כמעט מחצית מכמות המשקעים היורדת בממוצע במשך שנה שלמה, כך לפי שירות מזג האוויר. 

הסופה הילרי בקליפורניה (צילום: AP)
הסופה הילרי בקליפורניה | צילום: AP
_OBJ

יותר מאלף טיסות בתוך, אל או מחוצה לארצות הברית בוטלו אתמול ויותר מ-4,900 נדחו. 3 שדות התעופה שהושפעו במידה הרבה ביותר נמצאים כולם בטווח של "הילרי": נמל התעופה הבין-לאומי הארי ריד בנבאדה, נמל התעופה הבין-לאומי של סן דייגו ונמל התעופה הבין-לאומי פיניקס סקיי הארבור. למרות שהסופה צפויה להיחלש, היא תמשיך להכות באזור ככל שתתקדם יותר לתוך ארצות הברית.