הצוללת "פלורידה" של הצי האמריקני, המסוגלת לשאת 150 טילי טומהוק, הגיעה ביממה האחרונה לים סוף - כחלק ממהלך של צבא ארה"ב להרתיע את איראן מלהוציא לפועל מתקפות נוספות באזור נגד כוחותיו במזרח התיכון.

בעיתון הוול סטריט ג'ורנל נכתב כי הדיווח אודות תנועה ומיקום של הצוללות - הינו דבר חריג: "תנועות הצוללות אינן מתפרסמות לעתים קרובות, אלא אם כן הפנטגון רוצה לשלוח מסר", וכי גורמים רשמיים אמרו שיש בידיהם  "מידע מודיעיני שאיראן שואפת לבצע תקיפות נוספות ברחבי האזור בטווח הקרוב".

לארה"ב יש כ-900 חיילים בסוריה, שם הם פועלים לצד הכורדים ונגד פעילי דאעש. בשבוע שעבר אמר צבא ארה"ב כי הוא מאיץ את שיגורה של טייסת מטוסי A-10 לאזור, בתגובה לסדרת התקפות על כוחות אמריקנים בסוריה בהם נהרג אדם אחד ונפצעו תריסר נוספים. "ננקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי להגן על אנשינו ותמיד נגיב בזמן ובמקום שנבחר", אמר אז שר ההגנה לויד אוסטין. "אף קבוצה לא תפגע בחיילים שלנו ללא עונש".

הנוכחות הצבאית האמריקנית המוגברת במזרח התיכון באה גם על רקע השינוי הפוליטי באזור. איראן וסעודיה סיימו לאחרונה הקפאה דיפלומטית של שבע שנים, ונמצאות בתהליך של שיקום היחסים. ביום חמישי נפגשו שרי החוץ משתי המדינות בבייג'ינג, מה שסייע לתיווך ההפשרה הדיפלומטית, שם הסכימו לחדש את הטיסות בין מדינותיהם.