מרגריטה שוורצברג, בת 60 מחדרה, היא האישה שנהרגה אתמול (חמישי) בהתהפכות האוטובוס בדרום קוריאה. מרגריטה התאלמנה מבעלה לפני מספר שנים, והיא עובדת במחלקה האזרחית בבית המשפט בעיר. לפי שעה, 33 פצועים ישראלים, בני 50 עד 70, מאושפזים בתשעה בתי חולים ברחבי המדינה - בהם 4 במצב קשה ו-9 במצב בינוני. 

משרד החוץ נמצא בקשר עם הפצועים ובני משפחותיהם ופועל להחזרתם המהירה של הפצועים לישראל. המשלחת הרפואית של פספורטכארד צפויה להגיע בשעות הקרובות לבתי החולים בדרום קוריאה, המרוחקים כשלוש שעות מעיר הבירה סיאול. המשימה המרכזית של המשלחת היא להביא לטיפול רפואי בישראל בהקדם את הזקוקים לכך.

אוטובוס עם תיירים ישראלים התהפך בקוריאה (צילום: לפי סעיף 27 א')
אוטובוס עם תיירים ישראלים התהפך בקוריאה | צילום: לפי סעיף 27 א'

אשר ליצמן מבית חב"ד בבירה סיאול ביקר הבוקר אצל הפצועים מתאונת הדרכים: "חוץ מגבר ואישה שמונשמים בגלל פגיעה קשה בעצמות. כולם מרגישים בסדר ומרוצים מהטיפול הרפואי". עוד הוסיף: "יש קצת חוסר תקשורת בגלל קשיי השפה, למשל כאלו שצריכים תרופות נגד סכרת ולחץ דם, אבל הצלחנו לסייע להם".

מהמידע שפורסם אתמול על התאונה עולה כי במסגרת החקירה שמקיימים בדרום קוריא, נבדקת האפשרות אם תקלה באוטובוס גרמה לתאונה או דווקא טעות אנוש. 

על פי המדווח בקוריאה הדרומית, האוטובוס שנפל על הצד נסע מצ'ונגג'ו, עיר בדרום-מזרח המדינה, אל עבר בית מלון בסואנבו שבו היו אמורים לישון הלילה הישראלים. סביב השעה 18:05 אירעה התאונה, ועל פי עדויות, האוטובוס נראה עוצר באמצע גבעה, לפני שנע אחורה, בין אם במכוון או בשל הידרדרות, ואז התהפך הצידה.

התקשורת בקוריאה דיווחה כי קבוצת התיירים הישראלית הגיעה לקוריאה הדרומית ב-6 באפריל במסגרת טיול מאורגן וכללה 11 גברים ו-21 נשים. עוד נטען כי הישראלים בקבוצה שאמורה הייתה לסיים את הטיול ב-17 באפריל, היו ישראלים שעלו מרוסיה בתחילת שנות ה-90, וכי רובם בשנות ה-60 לחייהם.