התיירים ברומא הזדעזעו אתמול (ראשון) לגלות מחאה חריגה של פעילי אקלים באחד האתרים האהובים בעיר. לעיני מאות נוכחים – שבעה פעילים נכנסו בשעת צוהריים למי "פונטנה די טרווי" (המזרקה של טרווי) וצבעו אותם בשחור. הפעילים מחו נגד המשך השימוש של איטליה בפחם מזהם לתעשיית האנרגיה במדינה.

"לא נסכים להמשיך לשלם על פחם, המדינה שלנו גוססת", קראו הפעילים במי הבריכה. הם שפכו במים פחם מדולל – שצבע אותם בצבע שחור עז. על פי דיווחים שונים, שבעת הפעילים הם מקבוצה "אולטימה ג'נרציונה" (הדור האחרון), והם קישרו את מחאתם לאירועי השיטפונות העזים האחרונים בצפון איטליה, שגבו את חייהם של עשרות וגרמו נזקים כבדים.

פעילי אקלים באתר פונטנה די טרווי ברומא (צילום: רויטרס)
פעילי אקלים באתר פונטנה די טרווי ברומא | צילום: רויטרס

זמן קצר לאחר תחילת האירוע, ולעיני מאות התיירים ההמומים, כמה שוטרים נכנסו למים והחלו להיאבק עם הפעילים ולהוציא אותם מהאתר המפורסם. על פי חלק מהתיעודים שפורסמו ברשתות החברתיות, כמה תיירים אף קיללו וקראו קריאות אלימות לעבר המפגינים.

פעילי אקלים באתר פונטנה די טרווי ברומא (צילום: רויטרס)
פעילי אקלים באתר פונטנה די טרווי ברומא | צילום: רויטרס

ראש עיריית רומא רוברטו גולטיירי גינה את הפעולה של המפגינים, אחת מני רבות של פגיעה באתרים היסטוריים, תיירותיים ויצירות אומנות. "הפסיקו עם המתקפות המגוחכות האלה על אתרי מורשת ואומנות", כתב בטוויטר.