נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ כתב ברשתות החברתיות כי הוא עתיד להיעצר ככל הנראה ביום שלישי הקרוב, וקרא לתומכיו לצאת ולהפגין. בפוסט ברשת Truth Social שבבעלותו כתב הנשיא לשעבר כי "הדלפות בלתי חוקיות" ממשרד התובע המחוזי במנהטן מצביעות על כך ש"המועמד הרפובליקני המוביל והנשיא לשעבר ייעצר ביום שלישי הקרוב". דובר פרקליטות המחוז סירב להגיב.

עוד בנושא - סיקור N12

"האומה שלנו הפכה למדינת עולם שלישי והיא גוססת", הוסיף טראמפ בפוסט הנרחב שפרסם. "החלום האמריקני מת! האנרכיסטים של השמאל הרדיקלי גנבו את הבחירות שלנו לנשיאות, ויחד איתם את הלב של ארצנו. פטריוטים אמריקנים נעצרים ומוחזקים בשבי כמו חיות, בעוד שפושעים ובריונים שמאלנים מורשים להסתובב ברחובות, להרוג ולשרוף ללא גמול". 

_OBJ

הדברים של הנשיא לשעבר מגיעים לאחר שגורמי אכיפת החוק בניו יורק ערכו הכנות ביטחוניות לאפשרות שיוגש כתב אישום נגד טראמפ. לא פורסמה הודעה פומבית על מסגרת זמן כלשהי לעבודה הסודית שעורך חבר המושבעים בתיק, כולל הצבעה פוטנציאלית אם להגיש כתב אישום. ההאשמות המסתמנות נגדו הן תשלום של דמי שתיקה לכוכבת הפורנו סטורמי דניאלס. 

טראמפ חזר על טענתו שלא שילם דמי שתיקה לדניאלס, ואמר כי מדובר ב"אגדה ישנה ומופרכת". בשבוע שעבר הוזמן טראמפ למסור עדות על הפרשה בפני חבר המושבעים במנהטן. החקירה בעניין דניאלס היא אחת מכמה צרות משפטיות שעומדות בפני טראמפ, כאשר הוא מעוניין במועמדות הרפובליקנית לנשיאות בבחירות הקרובות.

טראמפ גם מתעמת עם חקירה פלילית במדינת ג'ורג'יה, על המאמצים לבטל את תוצאות הבחירות של שנת 2020 באותה מדינה. יועץ מיוחד בשם התובע הכללי של ארה"ב חוקר כעת את הטיפול של טראמפ במסמכי ממשלה מסווגים לאחר שעזב את תפקידו, וכן את מאמציו לבטל את תוצאות הבחירות ב-2020.