ביקורת מדינית נוספת על ישראל: נשיא גרמניה פרנק וואלטר שטיינמאייר התייחס אתמול (שישי) למהפכה המשפטית בישראל, והביע דאגה גדולה מהמצב. "אנו מודאגים מהשינויים שהממשלה רוצה לבצע במוסדות שלטון החוק", אמר, במסגרת אירוע של אוניברסיטת חיפה בגרמניה, ימים אחדים לפני ביקורו המתוכנן של ראש הממשלה בנימין נתניהו בברלין.

"אנו מודאגים מהתוכניות של הממשלה לערוך שינויים במוסדות שלטון החוק", אמר שטיינמאייר. "אנו מודאגים במיוחד, מכיוון שאנו, הגרמנים, תמיד הבטנו בהערצה גדולה על שלטון החוק החזק והתוסס שיש בישראל, במיוחד משום שאנו יודעים כמו זה חשוב באזור".

נשיא גרמניה (צילום: לע"מ)
נשיא גרמניה נגד המהפכה המשפטית: "מודאגים מהתוכנית" | צילום: לע"מ

"אני מדבר באופן קבוע עם ידידי ועמיתי יצחק הרצוג, ואני יודע שאנו יכולים לסמוך על קולו החכם והפייסני בוויכוח הישראלי. אלו שקוראים לדיאלוג והפסקת המתיחות הם אלה שראויים למלוא התמיכה שלנו – כדי שהחלום שאוניברסיטת חיפה מחויבת אליו יוכל יום אחד להתגשם", הוסיף.

במקביל לדבריו על המהפכה המשפטית בישראל, נשיא גרמניה התייחס גם להסלמת האלימות בין ישראל והפלסטינים במהלך השבועות האחרונים. "למרבה הצער, החלום של אוניברסיטת חיפה התרחק עוד יותר במהלך השבועות האחרונים. ההסלמה בשנאה ובאלימות, שאתם חווים ממקור ראשון, גורמת לנו לדאגה גדולה", אמר.

גם ברומא- מפגינים נגד המהפכה המשפטית
ההפגנות ברומא נגד המהפכה המשפטית
גם ברומא- מפגינים נגד המהפכה המשפטית
גם ברומא- מפגינים נגד המהפכה המשפטית

ראש הממשלה בנימין נתניהו נמצא במהלך סוף השבוע ברומא, איטליה, ונתקל גם שם בקריאות נגד המהפכה המשפטית המתוכננת. ביום רביעי הקרוב צפוי נתניהו לבקר גם בברלין, בירת גרמניה, ולשהות שם עד יום שישי.