ישראלי בן 36 יצר קשר עם אישה דרך אפליקציית ההיכרויות "טינדר" במהלך נופש בקולומביה וקבע איתה פגישה. אלא שבתום פגישתם במסעדה בעיר, האישה קראה לעבריינים - שחטפו אותו, הכו אותו ואיימו לרצוח אותו. המשטרה המקומית חילצה את הישראלי כעבור 4 שעות. צוות רפואה פינה אותו לבית החולים.

השוטרים, שהוזעקו למקום בעקבות דיווח על חטיפת תייר, ניהלו מרדף אחר רכב השברולט של החוטפים, שנהגו בפראות. בתום המרדף, ולאחר שהציבו מחסומים לאורך הדרך, עצרו השוטרים את החוטפים  לאחר שהם התנגשו באחד המחסומים.

סגן מפקד משטרת המטרופולין, קורונל חוסה מירנדה, סיפר: "התייר הישראלי הכיר אישה בטינדר, ולאחר שהשניים סיימו את הארוחה במסעדה בעיר, האישה אמרה לישראלי שהיא מזמינה מונית, ובעצם התקשרה לחוטפים". מהמשטרה עוד נמסר כי "מהרכב יצא גבר שסיפר לשוטרים כי שהגברים האחרים שהיו ברכב חטפו, שדדו והכו אותו". ברשות שלושת החשודים שנעצרו נמצאו שני כלי נשק וטלפונים סלולריים גנובים.

לאחר שנעצרו, התגלה כי לחוטפים יש עבר פלילי, וכעת, המשטרה מנסה לקבוע אם יש קשר בין חטיפת הישראלי למקרה רצח של תייר שוודי בשם אלכסנדר מקנסי, שגופתו נמצאה בתחילת חודש מרץ.