פיגוע בלב איסטנבול: פיצוץ עז נשמע בצוהריים (ראשון) באזור הומה אדם במרכז איסטנבול, שמוכר ואהוב על ישראלים רבים - אך לפי שעה לא ידוע על אזרחים ישראלים שנפגעו באירוע. דיווח רשמי מטורקיה - לפחות 4 הרוגים ועוד 38 פצועים בפיצוץ. התקשורת המקומית לא מעבירה שידור חי ממקום הפיגוע, זאת לאחר הוראה של השלטונות הטורקים. ישראלי שנכח במקום הפיצוץ: "רצנו כי פחדנו מעוד פיגוע, יש דם בכל מקום".

מחקירה ראשונית עלה כי אישה שהגיעה למקום כ-7 דקות לפני הפיצוץ - הניחה את מה שכנראה היה מטען החבלה שהתפוצץ והלכה. ממשרד החוץ נמסר: "בהמשך לאירוע באיסטנבול, המחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ והקונסוליה הישראלית באיסטנבול, בודקים האם היו ישראלים מעורבים באירוע. לא ידוע כרגע על ישראלי מנותק קשר". מושל איסטנבול אישר: "יש הרוגים ופצועים בפיצוץ בשדרות איסתיקלאל". דיווח: הגישה למרבית הרשתות החברתיות בטורקיה נחסמה במטרה למנוע הפצת מידע על הפיגוע.

פיצוץ באיסטנבול (צילום: לפי סעיף 27 א')
פיצוץ באיסטנבול | צילום: לפי סעיף 27 א'

אזרחים ישראלים ששהו באזור הפיצוץ, סיפרו כי במקום שהו ישראלים רבים ברגע הפיצוץ. אוסנת, עדת ראייה אמרה: "היו כמויות של אנשים, אנחנו מבוהלים מנסים להגיע למלון, אי אפשר לתאר מה שהולך שם, אני מפחדת לדבר בקול". אבי, ישראלי אחר שיהיה במקום סיפר: "הייתי 150 מטר מהפיגוע כואב לי מההדף שחטפתי, הרגשתי ממש בום והכל היה עשן - ראינו מלא דם. אנשים רצו באמוק, אלפי אנשים, אפילו עשרות אלפי אנשים בבת אחת, זה המקום הכי עמוס אולי בעולם".

פיגוע באיסטנבול

ראייק כנאנה אח במקצועו בבית החולים רמב"ם, היה עד לפיצוץ גם הוא: "שמעתי פיצוץ חזק יש מלא פצועים אני מנסה לעזור לאנשים". לדברי נוכחים במקום הפיצוץ אירע על הרחוב, סמוך למסעדה מוכרת.

מתחילת החודש עד אמש בחצות טסו כ-90 אלף נוסעים ב- 475 טיסות לטורקיה, חלק מהטיסות הן טיסות קונקשין. רק היום המריאו כ-4000 נוסעים לטורקיה ב- 25 המראות שונות. חברות התיירות הישראליות מדווחות על פניות רבות של משפחות ואנשים שנמצאים באיסטנבול ובטורקיה, המבקשים להקדים את כרטיס החזרה לישראל מחשש לעוד פיגועים.