שני גברים חמושים נעצרו אמש (שבת) בתחנת הרכבת בניו יורק בחשד שתכננו לפגוע בקהילה היהודית בעיר. הגברים נעצרו כשהם נושאים אקדח לא חוקי, מחסנית וסכין ציידים, ואחד מהם חבש סרט זרוע נאצי. ב-CNN דווח שאחד החשודים איים לפגוע במספר בתי כנסת באזור ניו יורק בתקופה האחרונה.

השניים נעצרו בעקבות איסוף מודיעין ופעילות משולבת של משטרת ניו יורק וה-FBI, כך לפי הודעה רשמית של משטרת ניו יורק. הם זוהו בתחנת הרכבת על ידי שוטרים שנפרסו מראש בנקודות אסטרטגיות ברחבי העיר ובעקבות איכון טלפוני.

חרדים בניו יורק, אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
הקהילה היהודית בניו יורק, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בכלי תקשורת בארה"ב דווח שאחד מהעצורים הוא כריסטופר בראון, בן 21 בעל עבר פלילי, שפירסם איומים רבים על בתי כנסת ברשתות החברתיות. יוגש נגדו כתב אישום בגין איומים בטרור, תקיפה והחזקה לא חוקית של נשק. החשוד השני הוא מת'יו מרר, בן 22 ממנהטן, ונגדו יוגש כתב אישום בגין החזקה לא חוקית של נשק.

לפני כשבועיים ה-FBI התריע שיש "מידע מהימן על איום רחב לבתי הכנסת בניו ג'רזי". זמן קצר לאחר מכן הארגון הודיע שמקור האיום אותר ושהוא "לא מסכן יותר את הקהילה היהודית". בכיר ב-FBI אמר ש"החשוד הביע עמדות קיצוניות ושנאה תהומית כלפי הקהילה היהודית. האיום הספציפי נוטרל, אבל אנחנו יודעים שאלו זמנים מתוחים עבור הקהילה היהודית. לא נהיה אדישים", כך לפי הניו יורק טיימס.