לפחות 22 בני אדם נרצחו הלילה (רביעי) בטבח בעיר יובלדי שבטקסס. הרוצח, צעיר כבן 18 שתואר על ידי רבים ממכריו כאדם בעל קושי חברתי, פתח במסע ירי בבית הספר בעיר. תחילה רצח את סבתו, ואז הגיע לבית הספר – שם רצח לפחות 19 תלמידים, בעיקר בני 10-7, ו-2 מורות.

אחד ההרוגים הראשונים שזוהו הוא עוזיה גרסיה בן ה-8, שזוהה על ידי בני משפחתו. "הילד המתוק ביותר שהכרתי", אמר סבו לסוכנות הידיעות AP. "אני לא אומר זאת רק מפני שהוא היה נכדי", אמר, וסיפר על הפעם האחרונה שעוזיה ביקר אותו: "בדיוק לימדתי אותו לאחרונה את החוקים של משחק הפוטבול".

היורה שביצע את הטבח בבית הספר בטקסס
היורה שביצע את הטבח בבית הספר בטקסס
עוזיה גרסיה שנרצח בטבח בטקסס (צילום: ap)
עוזיה גרסיה שנרצח בטבח בטקסס | צילום: ap

גם חאבייר לופז בן ה-10 נרצח הלילה באירוע הירי. "הוא היה ילד אוהב בן 10, שנהנה מהחיים ולא היה לו מושג איזו טרגדיה צפויה לו בהמשך היום", אמרה אימו ליסה. "הוא היה מאוד תוסס וחברותי, שאהב לרקוד עם אחיו ואימו. זה גובה מאיתנו מחיר כל כך יקר", אמרה.

חאבייר לופז שנרצח בטבח בטקסס
חאבייר לופז שנרצח בטבח בטקסס

בן דודו של חאבייר לופז סיפר לרשת ABC כי רק שעות אחדות לפני הירי אימו עוד הייתה עימו בבית הספר בטקס חלוקת פרסים. "היא לא הבינה שזו הפעם האחרונה שהיא תראה אותו", סיפר.

אמרי ג'ו גרצה שנרצחה בטבח בטקסס, עם אביה
אמרי ג'ו גרצה שנרצחה בטבח בטקסס, עם אביה

הרוגה נוספת בטבח היא אמרי ג'ו גרצה, בת 10 שזוהתה על ידי בני משפחתה. אביה סיפר כי רק לפני שבועיים היא חגגה את יום הולדתה. "תודה לכולם על התפילות והעזרה בחיפושים אחרי בתי", אמר האב אנחל, "היא בדיוק נמצאה. האהבה הקטנה שלי כעת עפה בשמיים עם המלאכים. בבקשה, לעולם אל תיקחו אפילו שנייה אחת מהחיים כמובנת מאליה, חבקו את המשפחה שלכם, אמרו להם שאתם אוהבים אותם. אני אוהב אותך אמרי ג'ו, שמרי על אחיך הקטן בשבילי".

ניבאה בראבו שנרצחה בטבח בטקסס
ניבאה בראבו שנרצחה בטבח בטקסס

גם ניבאה בראבו נרצחה הלילה. בן דודה כתב: "לצערי הרב, ניבאה הייתה אחת מהקורבנות הרבים של הטרגדיה היום. נוחי בשלום, ילדה אהובה, זה לא הגיע לך". קורבן נוסף הוא חוזה פלורס בן ה-10. דודו סיפר: "הוא היה ילד מאוד שמח, הוא אהב את הוריו, אהב לצחוק ואהב לעשות כיף".

המורה אווה מיראלס שנרצחה בטבח בטקסס
המורה אווה מיראלס שנרצחה בטבח בטקסס
המורה אירמה גרסיה שנרצחה בטבח בטקסס
המורה אירמה גרסיה שנרצחה בטבח בטקסס

שתי המורות שנרצחו הלילה הן אירמה גרסיה ואווה מיראלס. אחיינה של גרסיה כתב: "דודתי האהובה לא שרדה את זה, היא הקריבה את חייה כדי להגן על ילדים בכיתה שלה. היא מתה כגיבורה, היא הייתה אהובה על רבים ותחסר לכולנו". דודתה של מיראלס כתבה: "הילדים האלה חפים מפשע, רובים ונשקים לא יכולים להיות נגישים לכל אחד".