נשיא רוסיה ולדימיר פוטין תקף היום (חמישי) את מנהיגי מדינות המערב – שלעגו לו בתחילת השבוע. בפגישת מנהיגי מדינות ה-G7 בתחילת השבוע לעג ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון לתמונה המפורסמת של פוטין רוכב על סוס ללא חולצה – והיום אמר נשיא רוסיה כי אם מנהיגי המערב היו מצטלמים בלי חולצה זה היה "מגעיל".

פוטין אמר את הדברים במסגרת פסגת מנהיגי מדינות הים הכספי באשגבאט, בירת טורקמניסטן, ומתח ביקורת על הבדיחות שנשמעו עליו מצד ג'ונסון ומנהיגים נוספים. ביום ראשון, במסגרת צילומי התמונה הקבוצתית של המנהיגים בפסגה בגרמניה, אמר ג'ונסון בלעג כי "אולי הם צריכים לפשוט את הבגדים כדי להיראות חזקים יותר מפוטין". ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו השיב לו כי הוא מסוגל להתחרות בפוטין ולרכב על סוס "חשוף חזה".

פוטין תקף את המנהיגים היום, ואמר כי הם – בניגוד אליו, "מכורים לאלכוהול ולא עושים ספורט". עוד הוא אמר כי הוא "לא יודע מדוע הם רוצים להתפשט, מעל או מתחת למותניים, אבל אני חושב שכך או כך זה יהיה מחזה דוחה".

פסגת מנהיגי ה-G7 (צילום: AP)
פסגת מנהיגי ה-G7 | צילום: AP

הוא הוסיף עצה עבור מנהיגי המערב, ואמר כי כדי להיראות טוב "יש להפסיק את ההתמכרות לאלכוהול והרגלים רעים אחרים, לעשות תרגילים גופניים ולעסוק בספורט באופן קבוע".

דבריו של פוטין מגיעים על רקע גל שמועות חסר תקדים בנוגע למצבו הבריאותי, שזכה לתהודה נרחבת במהלך המלחמה באוקראינה. בין היתר נטען כי פוטין חלה בסרטן, עבר טיפולים רפואיים מסובכים, מטופל בהורמונים – ואף נטען כי מת ומי שמופיע במקומו הוא למעשה כפיל.