יותר מ-25 שנים עברו מאז שנחשפו מעשיו המזעזעים של הרוצח הסדרתי מלונג איילנד – והפרשה עדיין ממשיכה להסתעף. הקלטה שפורסמה היום (שבת) חושפת כי שאנן גילברט, חשפנית שנעלמה בשנת 2010, התקשרה למוקד החירום של ארה"ב (911) ודיווחה על גבר חשוד שרודף אחריה.

שאנן גילברט, נעדרת מ-2010 (צילום: sky news)
שאנן גילברט, נעדרת מ-2010 | צילום: sky news

בהקלטה שפורסמה ניתן לשמוע את גילברט חוזרת כמה פעמית על המשפט: "יש מישהו מאחוריי". כשנשאלה איפה היא, השיבה שאינה יודעת. "את נוהגת", שאלה המוקדנית. הצעירה השיבה: "לא, אני בתוך בית ואני לא יודעת איזה". בהמשך שאלה את המוקדנית אם היא יכולה לנתר את מיקומה. המוקדנית השיבה בשלילה.

יותר משנה לאחר היעלמותה, שרידיה גופתה של גילברט נמצאו כחצי מייל מהמקום שבו נראתה לאחרונה, ליד חוף גילגו. גורמים חקירה רשמיים סיפרו אז שהראיות מצביעות על כך שהצעירה הלכה לאיבוד באזורים גבוהים וטבעה. במשטרה עדיין טוענת שמותה לא קשור לא למקרי הרצח הרבים שאירעו באותה התקופה בלונג איילנד. עם זאת, משפחתה מספרת שערכה נתיחה עצמאית ובה נמצא שמותה נגרם כתוצאה מחנק.

"יש מישהו מאחוריי. אני בתוך בית, לא יודעת איזה"

שאנו גילברט

במהלך החיפושים אחר הצעיר בן ה-24 שמכונה "הרוצח הסדרתי מלונג איילנד", התגלו שרידי גופות של 10 אנשים נוספים שרצח. במאי 2010 דווח למשטרה על היעלמותה של בחורה בת 24 בשם שאנן גילברט, שעסקה בשירותי ליווי. תושבי האזור מדווחים כי גילברט נראתה בפעם האחרונה בחיים כשהיא נסה על נפשה אחוזת פאניקה ומתדפקת על דלתות בתים ברחובות שכונת אוק ביץ' שבמחוז סאפוק – סמוך לשעה 5 לפנות בוקר.

שלבי חקירה מוקדמים יותר פורסמו הקלטות של שתי שיחות 911, שבוצעו על ידי תושבים שראו את הצעירה לאחר שברחה מהבית. שני הגברים שהעבירו את הלילה עם גילברט סיפרו שיצאה מביתם אחוזת פראנויה, התחבאה מאחורי ספה ואז רצה החוצה. הנהג שאסף אותה ניסה לעקוב אחריה, אך איבד אותה ולבסוף נסע לביתו.