דיילת של חברת אל על שאובחנה כחיובית לקורונה בסין  - ומאז שוהה בבידוד בבית חולים במדינה, צפויה לחזור מחר (חמישי) לישראל בטיסת מטען מיוחדת. ל-N12 נודע על הבשורה החיובית, בתום מאמצים דיפלומטיים שהובילו משרד החוץ ואל על.

הדיילת שנדבקה בנגיף, הגיעה לסין לפני כשבועיים ולא התאפשר לה עד כה לשוב ארצה. יחד עם זאת, ככל הידוע היא שהתה בבית החולים המקומי בתנאים טובים. בשגרירות בבייג'ינג ובקונסוליה בגוואנזו משלימים כעת את ההיערכות - לאחר שאור ירוק ניתן למהלך.

המדיניות של "אפס הדבקה" שבה נוקט הממשל הסיני לנוכח התפשטות הקורונה נחשבת לחריפה ביותר - וזו הפוכה ממדיניות "לחיות עם הנגיף". על פי הנתונים מסין, הממשל הצליח להגיע לכך שבשנה האחרונה מתו במדינה 2 בני אדם מקורונה. לכן אין זה מפתיע, שהתפרצות מקומית בעיר שיאן, של 635 נדבקים מתוך אוכלוסייה של 13 מיליון איש, הביאה את הממשל להכריז על סגר מחמיר עם הגבלות יציאה מהבית. לצורך השוואה, מדובר באחוז חיוביים של כ-0.005% בלבד.

סין קורונה מסכה (צילום: רויטרס, רויטרס_)
הקורונה בסין: מדיניות "אפס הדבקה" של הממשל הסיני | צילום: רויטרס, רויטרס_

הרשויות בהובלת הנשיא שי ג'ינפינג נחושות להכחיד כל מקרי הדבקה מקומיים לקראת אולימפיאדת החורף בבייג'ין בפברואר. כל מקרה חיובי נשלח לסגר ומביא מיד מעקב אחר המגעים באמצעות טכנולוגיית מעקב ובינה מלאכותית. מקרה אחד מסמן תחילת בדיקה של בניינים ושכונות שלמות שנאטמות, רק בעקבות מקרה אחד. זה כלי חריג מאוד, אבל לטענת הממשל הסיני - כתוצאה מהמדיניות הקשוחה, לסין יש הרבה פחות מקרי מוות.