משה קצב שובר שתיקה: נשיא המדינה לשעבר שהורשע באונס, הטרדה מינית ומעשה מגונה, התראיין לראשונה אתמול (רביעי) אחרי לא פחות מעשור - בפרסית. בפרומו לריאיון שעתיד להיות משודר ביום ראשון, נשמע המראיין באבק יצחקי מצטט את קצב כמי שטוען שהוא "עדיין מאמין שיבוא היום בו היחסים בין ישראל ואירן יחזרו להיות חבריים".

הנשיא לשעבר משה קצב בריאיון נדיר - בפרסית
הנשיא לשעבר משה קצב בריאיון נדיר - בפרסית

בפתח הפרומו לריאיון, מוצג הנשיא לשעבר כמי שנולד בשם בדוי ברובע היהודי של העיר יזד באירן, עבר בגיל שנה לטהרן, ובגיל 5 עלה עם משפחתו לישראל. בהמשך מצוטט קצב כמי שטוען שהתפקיד והשליחות של המשטר באירן הפכו להרסניים - ומטרתם הרס השלום באזור.

הריאיון הנדיר של קצב התקיים לאחר יותר מעשור שבו לא התראיין, הפעם - עם באבק יצחקי, הכתב בישראל של גוף התקשורת אירן אינטרנשיונל אשר נודע כאופוזיציוני למשטר באירן. כלי התקשורת מגיע בתפוצתו למיליוני אירנים, פועל מלונדון ומחזיק משרד בישראל.

שמו של יצחקי אוזכר בישראל בחודש שעבר עם חשיפת פרשת הריגול של אירן בישראלעל פי הצהרה של השב"כ שפורסמה אז, נחשף כי ארבע ישראליות ממוצא פרסי הופעלו למשימות ריגול למען אירן בעבור תמורה כספית. בין השאר דווח כי המודיעין האירני ראה בכתב של גוף התקשורת האופזיציוני "יעד" לריגול.

"יצחקי היה יעד של אנשים שגויסו בידי משרד המודיעין של אירן בישראל", נטען, וזאת כחלק מהמאמצים המתמשכים של אירן להפחיד עיתונאים אירנים ולמנוע את חופש העיתונות. על פי דיווחים, ניסה המודיעין האירני לגרום לישראלים ליצור קשר עם יצחקי ובכך למנוע את עבודתו.

לפני כחצי שנה דיווחנו במגזין סוף השבוע של N12 על החיים החדשים של הנשיא לשעבר משה קצב. בריאיונות שנערכו עם חבריו ומקורביו, הם סיפרו כי קצב "נמצא בשלבים מתקדמים של כתיבת אוטוביוגרפיה שעליה החל לעבוד עוד בכלא". ספרו עתיד לכלול את קורות חייו ודרכו הפוליטית מילדותו של קצב ועד לבית הנשיא, ובין השאר צפוי לגולל גם את גרסתו לאירועים שבגינם ריצה מאסר.