האוליגרך הרוסי-ישראלי רומן אברמוביץ' יוכנס לרשימת הסנקציות של ממשלת בריטניה - כך הודיעה הבוקר (חמישי) הממלכה. הצעד הזה מגיע בעקבות המלחמה באוקראינה ואברמוביץ', המקורב לוולדימיר פוטין ולקרמלין, יהיה כפוף מעתה להגבלות לא פשוטות, ביניהן איסור לקיים עסקאות עם חברות ואנשים בבריטניה - ונכסיו יוקפאו.

בעקבות ההודעה, הודיע מוזיאון יד ושם על הפסקת הושתפות האסטרטגית עם רומן אברמוביץ', שנחשב לאחד מהתורמים הגדולים של המוזיאון. לפני כשבוע פנה יד ושם לשגריר ארה"ב בישראל תום ניידס בבקשה שיפעיל לחץ על ממשל ביידן שלא להטיל סנקציות על אברמוביץ'. רק לפני שבועיים תרם אברמוביץ' ליד ושם סכום המוערך בכ-8 מיליון דולר. 

אברמוביץ', שהעמיד לאחרונה את מועדון הכדורגל צ'לסי למכירה בשל הסנקציות של המערב על רוסיה, הוא התוספת האחרונה לרשימה שכבר כוללת אנשי עסקים עם הון משותף המוערך בכ-15 מיליארד לירות שטרלינג. בשל כניסתו לרשימה המפוקפקת, נכסיו יוקפאו ובשל כך עולים סימני שאלה לגבי יכולתו למכור את קבוצת הכדורגל, שבתקופת אברמוביץ' הפכה לאחת הגדולות והטובות באירופה.

עם זאת, שרת הספורט הבריטית נאדין דוריס הודיעה שלמרות שהמועדון נמצא תחת הקפאה, "אנחנו עושים את המאמצים כדי להבטיח שצ'לסי לא תיפגע מהסנקציות החשובות הללו. נוציא אישורים מיוחדים שיאפשרו למועדון לתפקד, לקיים משחקים, לשלם לאנשי הצוות ולאפשר לרוכשי הכרטיסים להגיע למשחקים". כמו כן, אמרה השרה שהממשלה תעשה מאמצים כדי למנוע פגיעה בפעילות הליגה האנגלית.

במסגרת ההגבלות הנוספות, אברמוביץ' לא יוכל לבצע עסקאות עם חברות בריטיות או עם אנשים בריטים. יתרה מזאת, יוטלו עליו הגבלות תנועה - כולל איסור לעזוב את בריטניה. בעקבות הצעדים החדשים, אמר ראש הממשלה בוריס ג'ונסון ש"למי שתמך בהתקפה האכזרית של פוטין לא יכול להיות שום מקלט או מחסה".