צפו בתיעוד: לאחר נחיתתו בישראל אמש, האוליגרך הרוסי רומן אברמוביץ' שמחזיק גם בדרכון ישראלי, נצפה היום (שני) בנתב"ג טרם המראתו לטורקיה.

האוליגרך רומן אברמוביץ' עוזב את ישראל
רומן אברמוביץ' טרם המראתו מישראל

אתר מעקב הטיסות "FLIGHTRADAR24" הראה שהמטוס המריא מבן-גוריון ונחת באיסטנבול בסביבות השעה 15:00 בצוהריים. אתרי מעקב אחרים הצביעו על כך שנחת אתמול בישראל ממוסקווה. בהמשך, פורסמו דיווחים שגם היאכטה של האוליגרך הרוסי בדרכה לאיסטנבול, במה שמעיד, אולי, על רצונו של אברמוביץ' להתמקם בטורקיה לתקופה הקרובה.

שר החוץ יאיר לפיד התייחס היום לסנקציות בהצהרה משותפת עם שר החוץ הסלובקי איוואן קורצ'וק: "ישראל לא תהיה מסלול עוקף לסנקציות שהוטלו על רוסיה בידי ארה"ב ומדינות המערב. משרד החוץ מרכז את הנושא, אבל למאמץ שותפים גם בנק ישראל, משרד האוצר, משרד הכלכלה, רשות שדות התעופה, משרד האנרגיה וגורמים נוספים".

ההגבלות הישראליות שהוטלו על מטוסים פרטיים מאז הפלישה הרוסית הביאו לכך שמטוסו של אברמוביץ' לא יכול להישאר בנמל התעופה יותר מ-24 שעות. לפני 3 ימים, בריטניה הטילה על אברמוביץ' סנקציות כבדות, בין היתר, איסור כניסה למדינה. גורם ישראלי מסר ל-N12: "אם האוליגרכים ינסו להכניס יאכטות - נפעיל את חיל הים".