בתיעוד מיוחד מדייטונה ביץ' שבפלורידה שבארה"ב, נצפה וולטר היקוקס תושב המקום רגע לפני שיצא עם הכלבים שבמרפסת הבית, כשלפתע הופיעה דובה רעבה בפתחה. "צא מפה!" צעק וולטר לדובה, "אלוהים אדירים! תקף אותי דוב!".

 

 מול הדובה הרעבה

בידיים חשופות ובהתעשתות מפתיעה ומעוררת השתאות, התנפל וולטר על הדובה הרעבה, ובעזרת ספסל שהונח בצד פעל לחסום מהר את הכניסה אל המרפסת - הכול כדי לשמור על הכלבים שלו מלהפוך לטרף. "רציתי לחסום את הדרך בין הדובה לכלב שלי והדבר היחיד שיכולתי לעשות היה להכניס את עצמי לשם ולהסיח אותה מספיק כדי שהכלב ייכנס לבית", סיפר וולטר.

התוצאות של המפגש המפחיד היו מפתיעות, ווולטר האמיץ יצא מהמפגש עם פציעות קלות בגב ונשיכה אחת בזרוע. אם המפגש בין השניים היה מתקיים בחוץ בזמן הטיול, לא בטוח שהוא והכלבים החמודים שלו היו יוצאים משם בחיים. ההערכה היא שוולטר הצליח להגן על כלביו מכיוון שמדובר היה בדובה חלשה במיוחד ששוטטה זמן רב באזור.

 

 מול הדובה הרעבה
 מול הדובה הרעבה

זו לא הפעם הראשונה שמתועד מפגש בין דובים ובני אדם, ובשנים האחרונות זה קורה לא מעט. לפני כחצי שנה תועדה בת 17 שהבריחה בעצמה דובה גדולה יותר, שגם היא חיפשה לאכול את הכלבים, ובעבר ילדים הזעיקו עזרה לאחר שדוב גריזלי נשנש להם מהמקרר.

כעת מלכודת ממתינה לדובה בדייטונה ביץ', ובתוכה הושלכו מגוון מאפי קינמון כפיתיון. לוולטר היקוקס ולכלבים שלום, ובכוונתו להתקין כעת דלת גם למרפסת בחזית הבית.