בארמון בקינגהאם מסתירים מידע מהציבור? מלכת בריטניה אליזבת השנייה בת ה-95 העבירה את הלילה שבין רביעי לחמישי בבית החולים בלונדון לצורך "בדיקות", לראשונה זה כמה שנים - כך נודע בבריטניה. בעקבות כך, טענו בתקשורת כי הארמון פגע באמון הציבור והפנו אצבע מאשימה: "ניסיון כושל להסתיר את העובדה שהמלכה שהתה בבית החולים".

לאחר הכחשות שנשמעו מצד גורמים בממלכה, טען ניקולס וויצ'ל, הכתב של רשת BBC, כי עיתונאים והציבור 'לא קיבלו את התמונה המלאה'. עוד הוא הוסיף: "הבעיה היא שהשמועות והמידע השגוי תמיד מגיעים בהיעדר מידע נכון, מדויק ואמין". עוד לדבריו "נאמר לנו שהיא חזרה לארמון  לטירת וינדזור ומבצעת עבודות קלות. מקווים שאפשר להסתמך על מה שהארמון מספר לנו".

אליזבת (צילום: WPA POOL, getty images)
המלכה אליזבת. תמונת ארכיון | צילום: WPA POOL, getty images

הפרשן המלכותי פיטר האנט אמר כי "היה ניסיון כושל להסתיר את האשפוז בבית החולים ארמון בקינגהאם לא יכול להרשות לעצמו פגיעה באמון, בהתחשב בכל מה שהם מתמודדים איתו".

"בעקבות ייעוץ רפואי למנוחה של כמה ימים, המלכה הגיעה לבית החולים ביום רביעי אחר הצוהריים לכמה בדיקות מקדימות, וחזרה לטירת וינדזור היום בצוהריים, במצב רוח טוב", נמסר בהודעת הארמון שפורסמה ביום חמישי.

בצל הטענות, עוזר מלכותי בכיר אמר מצידו כי "המלכה זכאית לפרטיות בנושאים רפואיים. עוד הוא הוסיף כי אם מדובר היה בנסיבות חמורות, כנראה שהציבור היה מודע לכך". עדיין לא ברור מה הסיבה שבגינה המלכה עברה בדיקות בבית החולים ואם היא תזדקק לבדיקה נוספת או לטיפול רפואי.

המלכה אליזבת' (צילום: Reuters)
אליזבת נעזרת במקל הליכה | צילום: Reuters

ביום רביעי פורסם כי המלכה קיבלה ייעוץ רפואי לצאת למנוחה בימים הקרובים וביטלה ביקור מתוכנן בצפון אירלנד.

"נאמר לה לוותר על משקה הערב שלה, שהוא בדרך כלל מרטיני", אמר חבר משפחתו של המלך ל"ואניטי פייר". "זה לא באמת עניין גדול בשבילה, היא לא שותה הרבה", הסביר המקורב לארמון. "אבל זה נראה לא הוגן שבשלב הזה בחייה היא נאלצת לוותר על אחת מההנאות הבודדות ביותר".

אזרחים רבים בבריטניה מודאגים ממצבה הרפואי של המלכה לאחר שלאחרונה היא תועדה נעזרת במקל הליכה. ביום שלישי נראתה המלכה בת ה-95 כשהיא משתמשת במקל בטקס במנזר ווסטמינסטר - לציון מאה שנה ללגיון הבריטי המלכותי. אליזבת השנייה, שהשתתפה בטקס עם בתה הנסיכה אן, הגיעה לכניסת חצר המנזר כדי שההליכה למקום מושבה בטקס יהיה קצר יותר ממה שעליה ללכת בדרך כלל.