כשחברת פרי נדל"ן קרסה ברעש גדול, מאות לקוחות שחלמו על דירה במחיר אטרקטיבי הבינו שבמקרה הטוב הם יאלצו להמתין או להוסיף סכומי כסף נכבדים כי לקבל את הדירה, ובמקרה הרע חלק גדול מכספם יאבד. בהקלטות שאנו חושפים לראשונה הערב (ראשון), נשמע אלדד פרי מנסה לשכנע את אחד מאותם הרוכשים ש-6 וחצי מיליון השקלים ששילם עוד ישובו אליו.

השיחה התקיימה לפני כמה חודשים במשרדו של פרי. אך כידוע, ביום שישי בבוקר נרצח ברחובות יזם הנדל"ן בן ה-44 שעמד בראש הקבוצה – וכעת לא ברור מה יעלה בגורל החובות שהשאיר אחריו.

אנשים אלדד פרי (צילום: מתוך אנשים)
הבטיח לרוכש שיקבל את כל כספו, אלדד פרי | צילום: מתוך אנשים

"קודם כל, אני חייב להגיד לך שאל תפחד", נשמע פרי אומר לרוכש בן ה-70. "למרות שנתת הלוואות אתה תקבל את כל הכסף. זו לא שאלה. כי ברוך השם, הנכסים (שווים) הרבה יותר מההתחייבויות". כשהרוכש שאל כיצד הגיעה החברה למצב הזה, פרי הסביר שמדובר בעניין תזרימי והוסיף כי "השותף לא רצה להביא יותר כסף". פרי טען בפני הרוכש שייתכן שהכסף יחזור אליו תוך חצי שנה, אך ייתכן שזה ייקח גם שלוש שנים. כך או כך, הבטיח פרי, "זה לא שוויתרת על הכסף".

רצח יזם הנדל"ן אלדד פרי  (צילום: פלאש/90 )
זירת הרצח של יזם הנדל"ן אלדד פרי | צילום: פלאש/90

כשהרוכש הזכיר לפרי את גובה הסכום שהעביר לחברתו, 6 וחצי מיליון שקל, יזם הנדל"ן נשמע בטוח בעצמו במיוחד. "אתה תקבל הכול, פלוס רווח", טען. "אתה גם תחזיר אלי (כסף), בעזרת השם, לעסקאות חדשות". בהמשך השיחה, דיבר פרי על אריכות ימים. "אני גיליתי שכל אלה שהאריכו ימים זה אלה שעבדו עם השכל", שיתף. "לא אלה ש'רצו על המסוע'".

"זו עדיין תעלומה"

יזם הנדל"ן אלדד פרי, שנרצח ביום שישי האחרון, הובא אמש למנוחות כשחובותיו הידועים עומדים על 330 מיליון שקלים. החקירה נמשכת ועדיין לא נעצר חשוד, וגורם בכיר שמעורה בחקירה מודה: "זו עדיין תעלומה". הגורם גם "החמיא" למחסל האלמוני: "שנים שלא ראינו חיסול כזה – זה היה מתנקש מקצועי".

הגורם הוסיף בשיחה עם N12: "ברור לנו שהוא לא פעל לבדו אלא שעמדו מאחוריו מספיק גורמים ומשאבים שהצליחו להשיג מודיעין מדויק, תשתית של הימלטות והגעה". לדבריו, "לא סתם בחרו ביום שישי בשעות המוקדמות לחיסול". אמש דווח ב-N12 כי בלשי הימ"ר פיענחו את הסרטונים ממצלמות האבטחה והצליחו לשרטט את כיוון ההגעה וההימלטות של המתנקש – אבל התעלומה בקשר לזהותו עדיין נמשכת. 

מאות משתתפים בהלוויית אלדד פרי בבית העלמין הר הזית (צילום: חדשות  12)
"זה היה מתנקש מקצועי", הלווייתו של אלדד פרי | צילום: חדשות 12

"מבחינתנו זה בגדר תעלומה אבל העבודה מתבצעת גם במישור המודיעיני וגם במישור הטכנולוגי", הוסיף הגורם. "ברור לנו שהוא לא עבד לבד – וברור לנו שאחד מהם יעשה טעות. לא נחכה לטעות שהם יעשו אבל ברור לנו שהם יעשו טעות. ממשיכים לעבוד גם במישור המודיעיני וגם במישור הטכנולוגי כדי לאסוף כמה שיותר קצות חוט". לשאלת N12 הגורם הסביר: "עד עכשיו לא נעשתה שום טעות במה שהם עשו – יש לנו את מצלמות האבטחה".

עו"ד גיא סרוסי (צילום: אילן אסייג)
"קבוצות רכישה הן מכשיר נדל"ני יחסית פרוץ אל מול רכישת דירה מקבלן", עו"ד גיא סרוסי | צילום: אילן אסייג