מושל טקסס וחבר המפלגה הרפובליקנית גרג אבוט, שהאשים את ממשל ביידן בבריונות, יוצא כעת לעימות חזיתי נגד נשיא ארה"ב. אתמול (שני) הכריז מושל טקסס כי בניגוד לעמדת הבית הלבן, הוא אוסר על המעסיקים במדינתו לחייב עובדים ולקוחות להתחסן נגד נגיף הקורונה. הצהרה זו מגיעה כחודש לאחר שביידן התיר לכלל העסקים בארה"ב לחייב את עובדיהם להתחסן או שיאבדו את מקום עבודתם. נדגיש כי מאז אלפי עובדים פוטרו לאחר שסירבו להתחסן.

"ממשל ביידן נוהג בבריונות כלפי גורמים פרטיים רבים על רקע הגבלות נגיף הקורונה", כתב אבוט בצו מנהלי שפרסם. "מעשי הממשל מפריעים לכוח העבודה ומאיימים על המשך התאוששותה של טקסס מאסון הקורונה". בבית הלבן לא מיהרו להגיב על האשמותיו של מושל טקסס.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ומאחוריו סגנית הנשיא האריס (צילום: רויטרס)
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, ארכיון | צילום: רויטרס

עוד כתב אבוט בצו כי "שום גורם בטקסס לא יכול לכפות הוכחת חיסון על שום אדם - לרבות עובדים או לקוחות". בהמשך דרש מהמחוקקים במדינה לדון בנושא בישיבה מיוחדת. למרות הצהרתו של מושל טקסס, חברות רבות עדיין דורשות הוכחת חיסון מעובדיהן. בין החברות שדורשות מהעובדים להתחסן: פייסבוק, גוגל ואמריקן איירליינס - שדרשה מ-100 אלף עובדים להגיש הוכחה שחוסנו, ואם לא יעשו כן - יפוטרו.

נזכיר כי נשיא ארה"ב ביידן נתן אפשר לחברות לחייב עובדים להתחסן בחודש ספטמבר, לאחר שממשלו התקשה לשלוט במגפה - שהרגה בחודש שעבר יותר מ-700 אלף אמריקנים.